more_horiz

Tomasz Rzymkowski: nie uważam Roberta Biedronia za poważnego polityka

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2019 21:36
- Robert Biedroń jako kandydat na prezydenta? Nie widzę tego. Jego projekt ma charakter marketingowy i nie jest podszyty głębszą analizą. Wystarczy prześledzić jego dokonania, gdy był prezydentem Słupska - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Tomasz Rzymkowski (PiS).
Audio
  • T. Rzymkowski: nie uważam, by Biedroń miał jakąkolwiek konkretną ofertę dla wyborców (Nisztor pyta/PR24)
Tomasz Rzymkowski
Tomasz Rzymkowski Foto: PR24/AK

Wieloletni współpracownik lidera partii Roberta Biedronia i współtwórca Wiosny Marcin Anaszewicz opuścił ugrupowanie. "Ta partia się skończyła" - napisał. Tomasz Rzymkowski, który był gościem Polskiego Radia 24 ocenił szanse Wiosny i jej lidera - Roberta Biedronia - w nadchodzących wyborach prezydenckich.

anaszewicz_1200.jpg
"Ta partia się skończyła". Wieloletni współpracownik Roberta Biedronia odchodzi z Wiosny

"To nie jest bohater z mojej bajki"

Robert Biedroń jako kandydat na prezydenta? Nie widzę tego. Nie uważam go za poważnego polityka. Nie jest w żaden sposób związany z moimi ideałami. Ja jestem politykiem prawicy, on jest politykiem skrajnej lewicy. To nie jest bohater z mojej bajki. Nie uważam, by miał jakąkolwiek konkretną ofertę dla wyborców. Jego projekt ma charakter marketingowy i nie jest podszyty głębszą analizą. Wystarczy prześledzić jego dokonania, gdy był prezydentem Słupska - mówił Rzymkowski.

Polityk stwierdził również, że "Wiosna zmierza ku nieuchronnej zimie". - Robert Biedroń i cała jego sezonowa formacja polityczna zmierza ku nieuchronnej zimie. Była taka data - 14 grudnia 1948 r. - kiedy to doszło do połączenia PPR-u z PPS-em. Dojdzie również do takiej fuzji - połączenia Sojuszu Lewicy Demokratycznej z tym co zostało z partii Wiosna. Ten determinizm historyczny bardziej widoczny jest u lewicy, aniżeli u prawicy - zwrócił uwagę gość Piotra Nisztora.

Włodzimierz Czarzasty 1200 F 660.jpg
Rafał Chwedoruk: gdyby kierować się arytmetyką, szefem Lewicy zostanie W. Czarzasty

"Utopia lewicy"

- Lubię potrawy wegańskie. Nie wiem czy pani dr Spurek jest weganką. Wielokrotnie widziałem ją w mediach z różnymi skórzanymi okuciami - czy to ubrania czy dodatki. To jest chyba zabronione jeśli ktoś jest konsekwentnym weganinem. Nie widzę w tym nic złego. Jeśli ktoś przyjmuje taki styl życia: "jemy tylko produkty roślinne i nie chcemy mieć do czynienia nawet z półproduktami zwierzęcymi" to w porządku. Problem następuje jeśli jest to tylko otoczka - mówił Rzymkowski. - Tak jak pani Spurek mówiła, że krowy są gwałcone. Nie unikam śmiechu… To jest rzecz dla mnie dziwna. Jakieś teorie, że ludzkość musi w ciągu 50 lat zakończyć jedzenie mięsa odzwierzęcego… To jest wszystko jakieś utopijne - stwierdził polityk.

***

Więcej w nagraniu.

Gospodarzem audycji "Nisztor pyta" był Piotr Nisztor.

Polskie Radio 24/pb

______________________

Data emisji: 07.11.2019

Godzina emisji: 20.05

Zobacz także

Zobacz także