X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Izabela Jaroszewska: fotografia jest moim wyborem

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2019 11:30
- Od pierwszego wykładu moją misją było przekazanie, że nie tyle my oglądamy piękno, tylko my sami jesteśmy piękni. Chodzi o to, żeby odkryć to w sobie. Kiedy odkryjemy w sobie piękno, możemy zająć się każdą dziedziną sztuki. A fotografia staje się nie tylko technicznym wykonywaniem zdjęć, ale całym naszym życiem – powiedziała w Polskim Radiu 24 fotograf Izabela Jaroszewska.
Audio
  • 11.06.19 Izabela Jaroszewska: fotografia jest moim wyborem
Kobieta z szalem, Bazylika Sacr-Cur, Paryż, 1997
Kobieta z szalem, Bazylika Sacré-Cœur, Paryż, 1997Foto: Izabela Jaroszewska

Izabela Jaroszewska zajmuje się fotografią jako artysta, pedagog i krytyk sztuki. Prowadziła wykłady w The Royal Academy of Art w Hadze i Naropa University w Colorado. Obecnie związana jest z Academy of Fine Art Venice we Włoszech. Pisała artykuły i felietony dla czasopism "Pozytyw", "Kwartalnik Fotografia" i "Foto". Jest również założycielką nieistniejącej już Europejskiej Akademii Fotografii.

- Fotografia cały czas jest dla mnie najważniejsza. Ale bardzo ważne jest zrozumienie, że moja edukacja nie jest fotograficzna. Skończyłam szkołę filmową w Łodzi, a potem Akademię Sztuk Pięknych. Nigdy nie uczyłam się fotografii. Była ona moim wyborem i cały czas tak jest. Fotografia jest dla mnie częścią sztuki – powiedziała w Polskim Radiu 24 Izabela Jaroszewska.

- Przy edukacji, która prowadzi do odkrycia piękna wewnątrz nas bardzo ważne jest zadanie sobie pytania: skąd to piękno pochodzi? Na tym etapie zostawiam uczniom wolną drogę, aby mogli wybrać swoją odpowiedź - w momencie, w którym zdadzą sobie sprawę, że nigdy nie jesteśmy oddzieleni od piękna, od światła i od miłości, które po prostu mamy w sobie. Taka jest nasza natura – dodała fotograf.

Więcej w całej audycji.

Rozmawiała Iga Niewiadomska.

Polskie Radio 24

--------------------------

Data emisji: 11.06.2019

Godzina emisji: 22.06

Zobacz więcej na temat: fotografia
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Robert Wolański, portrecista: potrafię dostrzec czystość w oczach

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2019 10:00
Przed jego obiektywem stawali znani aktorzy, reżyserzy, osoby publiczne. Jego fotografie mają jedną wspólną cechę: poza znakomitym warsztatem i wyczuciem artystycznym, jest w nich ciekawość drugiego człowieka. Gościem audycji "Głębia ostrości" w Polskim Radiu 24 był fotografik, uznany portrecista Robert Wolański.
rozwiń zwiń