X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Głębia ostrości": Sergiusz Sachno

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2019 23:01
- Nigdy nie myślałem, że zostanę fotografem, a tym bardziej artystą. (...) Mój pierwszy aparat fotograficzny kupiłem trzy lata przed moim debiutem indywidualnym - mówił w Polskim Radiu 24 Sergiusz Sachno.
Audio
Zdjęcie z cyklu Cherchez la femme, 1998, 100 cm x 150 cm, fotogram
Zdjęcie z cyklu Cherchez la femme, 1998, 100 cm x 150 cm, fotogram Foto: Sergiusz Sachno

Artysta zajmuje się fotografią portretową, teatralną, modową i reklamową. Swoje prace prezentował na kilkudziesięciu wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą, m in. w Sydney, Tokio, Montrealu, Toronto, Nowym Jorku, Vancouver, Pradze, Amsterdamie i Berlinie.

Był autorem wystawy Stulecie Polaków, eksponowanej w 1999 roku na Zamku Królewskim w Warszawie i dalej w wielu krajach europejskich oraz albumu pod tym samym tytułem. Prowadzi zajęcia z portretu i aktu w Studium Fotografii ZPAF.

Do marca 1968 studiował socjologię na Uniwersytecie Warszawskim, a następnie filozofię i socjologię na Uniwersytecie Karola w Pradze, którą ukończył w 1970 roku. Fotografią zajmuje się od 1972 roku. 

W przestrzeni fotograficznej Warszawy pojawił się w 1978 roku z wystawą "Klimaty". - To był mój debiut indywidualny - powiedział Sergiusz Sachno. - Mój pierwszy aparat fotograficzny kupiłem trzy lata wcześniej, jeszcze podczas pobytu w Pradze - powiedział. Przyznał, że nigdy nie myślał o tym, że zostanie fotografem.

Więcej w nagraniu.

Rozmawiała Iga Niewiadomska.

Data emisji: 26.11

Godzina emisji: 22.06

st

Zobacz więcej na temat: fotografia foto zdjęcia
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jacek Turczyk: fotografia to praca, zdjęcia są moim hobby

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2019 23:01
- Fotografowanie życia codziennego było czymś, co skłoniło mnie do wykonywania tego zawodu. Natomiast polityka stała się moją pracą, fotografowanie zwykłych ludzi i emocji było dla mnie clou. Zawsze śmiałem się, że pracuję jako fotograf, a hobbystycznie robię zdjęcia - mówił w Polskim Radiu 24 Jacek Turczyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Głębia Ostrości": Janusz Kobyliński

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2019 13:12
- Są takie momenty, kiedy pozytywne emocje stopują działania fotografa. Nie widać tego na konkursach fotograficznych, gdzie im śmierć jest bardziej widowiskowa, tym zdjęcie staje się bardziej sławne - mówił w Polskim Radiu 24 fotografik i fotoreporter Janusz Kobyliński.
rozwiń zwiń