X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Misją fotografii jest przedstawienie człowieka drugiemu człowiekowi". Krzysztof Gołuch o cyklu "Co siódmy"

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2020 22:10
- To jest moje widzenie świata osób niepełnosprawnych. Najważniejsze, żeby nie szkodzić, żeby dać głos tym osobom, temu środowisku osób z niepełnosprawnością, żeby upominać się o ich prawa, żeby mówić poprzez artystyczne inklinacje i ciągle przypominać światu, że są takie osoby - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Krzysztof Gołuch, fotograf, pedagog.
W pracy z cyklu Hotel
"W pracy" z cyklu HotelFoto: Fot. Krzysztof Gołuch

Krzysztof Gołuch, fotograf i pedagog, często tworzy materiały o osobach borykających się z życiowymi trudnościami. 

shutterstock media spolecznosciowe 1200.jpg
Media społecznościowe i tradycyjne. Co skrywają kulisy ich działania?

"Co siódmy" to cykl 37 czarno-białych fotografii. - To było podsumowanie moich kilkunastu lat fotografowania w czerni i bieli. Nazywałem to "Co siódmy", ponieważ kiedy szukałem dobrego tytuły dla tego cyklu, to znalazłem takie badania, że co siódmy obywatel naszego kraju jest osobą niepełnosprawną - wyjaśnił Krzysztof Gołuch.

Rozmówca podkreślił, że dziś zmieniła się funkcja sztuki. - Misja sztuki dzisiaj nie polega na tym, by dostarczać przyjemności, ale na tym, by nami poruszać i budzić refleksję. Zawsze towarzyszą mi te słowa - dodał. 

Krzysztof Gołuch zwrócił uwagę, aby widzowie nie postrzegali innych ludzi poprzez pryzmat ich ograniczeń, lecz poprzez ich potencjał, możliwości, sfery życia, w których się spełniają. - Nieszczęście łatwo jest pokazać, osobę z niepełnosprawnością, na wózku, skrzywioną, z tymi atrybutami. To jest ta pierwsza warstwa wizualności. Nie można zapomnieć, że pod tym wszystkim jest normalny człowiek. Nie należy skupiać się na tym 'dziwactwie', tylko na tym, co w tym człowieku jest najważniejsze - że jest smutny, wesoły, że się martwi, że się śpieszy, że go boli ząb. To jest normalne życie. Zawsze staram się pokazywać tych ludzi, którzy dają radę -  stwierdził fotograf.

- Niepełnosprawność jest nam po coś dana, to nie jest tylko błąd w systemie, pomyłka. To jest nam do czegoś potrzebne. Ci ludzi są nam niezbędni. Może jeszcze do końca nie wiemy, co mają nam pokazać, na co wskazać w życiu. To jest ważne przesłanie - podsumował gość Polskiego Radia 24.

Posłuchaj
23:37 [i] 8.12.2020 R. GŁĘBIA OSTROŚCI.mp3 08.12.2020 (Polskie Radio 24 / Głębia ostrości)

Więcej w nagraniu. 

***

Audycja"Głębia ostrości" 

Prowadziła: Iga Niewiadomska 

GośćKrzysztof Gołuch, fotograf i pedagog

Data emisji: 08.12.2020

Godz. emisji: 22.06

kmp

Czytaj także

Magdalena Wdowicz-Wierzbowska o cyklu portretów wdów: rodzaj terapii po śmierci ojca

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2020 22:55
- Nie zdawałam sobie sprawy, że realizacja tego projektu to rodzaj terapii, który pomaga mi przejść żałobę po tacie -  powiedziała na antenie Polskiego Radia 24 Magdalena Wdowicz-Wierzbowska, autorka książki fotograficznej  "Po prostu męża mi brakuje. Spotkania z wdowami".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Stworzył swój zupełnie własny język". Sokalska o twórczości Leona Tarasewicza

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2020 12:12
- Na wystawie, którą teraz pokazujemy, artysta wrócił do takiej najbardziej tradycyjnej formy malarstwa, czyli obrazu ograniczonego do jakiejś wielkości prostokąta. Wciąż są to jednak obrazy, które sprawiają wrażenie, że można zanurzyć się w ich wnętrzu - powiedziała w Polskim Radiu 24 Zuzanna Sokalska, założycielka Galerii Monopol, odnosząc się do wystawy obrazów Leona Tarasewicza prezentowanej w Galerii. 
rozwiń zwiń