X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Jarosław Sellin o festiwalu Eufonie: warto poznawać kulturę regionu

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2018 18:18
- Chcemy, aby Europa Środkowo-Wschodnia przyzwyczaiła się, że co roku w Warszawie będzie się odbywał festiwal muzyczny Eufonie. Szykujemy się już do drugiej edycji tego wydarzenia - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Jarosław Sellin, wiceminister kultury.
Audio
  • 12.02.18 Przekładaniec Jachowicza. Jarosław Sellin o festiwalu muzyki Europy Środkowo-Wschodniej Eufonie
Jarosław Sellin
Jarosław SellinFoto: PR24/PJ

Eufonie to nowy festiwal muzyczny, odwołujący się do tradycji wspólnoty regionalnej większości krajów określanych dzisiaj jako Europa Środkowo-Wschodnia, rozciągająca się od Bałkanów, poprzez Rumunię i Austrię, kraje Grupy Wyszehradzkiej, Ukrainę i Białoruś, po kraje bałtyckie, poszerzana niekiedy o Skandynawię. Obszar ten to fascynujący tygiel ścierających się wpływów Wschodu i Zachodu, kipiący energią kulturową, która nieraz określała tożsamość narodów bez własnych państw.

- Chcemy, żeby nasz region był podmiotem politycznym i uczestniczył w integracji europejskiej na różnych polach. Warto też w tym wszystkim lepiej poznawać swoją kulturę - stwierdził Jarosław Sellin. Polityk dodał, że takie podejście "wpisuje się w politykę obecnego rządu".

Wiceminister kultury zaznaczył, że zachwyciła go frekwencja na organizowanych wydarzeniach. - Ludzie masowo wypełniali sale koncertowe. Przy okazji odbyła się też konferencja muzykologów, której efektem będą publikacje dotyczące refleksji nad muzyką naszego regionu - dodał gość programu.

Podczas tegorocznej edycji Festiwalu - organizowanej w szczególnym roku 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości - można było usłyszeć między innymi dzieła Karola Szymanowskiego, Béli Bartóka, Henryka Mikołaja Góreckiego, Antonína Dvořáka, Arvo Pärta. Szeroki program repertuarowy tworzył możliwość prezentacji kompleksowego obrazu regionu Europy Środkowo-Wschodniej, odkrywania nowych kontekstów kulturowych oraz poszukiwania muzycznych inspiracji.

Ponadto gościem Polskiego Radia 24 był również Miłosz Manasterski. Redaktor naczelny Agencji Informacyjnej podjął temat sytuacji mediów w Polsce.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

Audycję prowadził Jerzy Jachowicz.

Polskie Radio 24/nck.pl/jp

---------------------------

Data emisji: 02.12.18

Godzina emisji: 17.06

Czytaj także

Hanna Kulenty: najwspanialej komponować dla konkretnych ludzi

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2018 12:53
- "DoubleCelloConcerto" napisałam dla Magdy Bojanowicz i Bartka Koziaka, którzy w maju wzięli ślub, więc jest to trochę prezent ślubny - kompozytorka mówiła w Dwójce o utworze, który będzie miał swoją premierę w Warszawie na festiwalu Eufonie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Konstruktor Warszawy. Dziedzictwo Józefa Sigalina

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2018 20:02
W "Poranku Dwójki" porozmawiamy z Andrzejem Skalimowskim, autorem biografii pierwszego po wojnie naczelnego architekta Warszawy. 
rozwiń zwiń