X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Jakie są priorytety nowego rządu? Prof. Henryk Domański: przede wszystkim gospodarka

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2019 19:00
- Najważniejsza jest gospodarka i to ona będzie miała przełożenie na opinię publiczną - jak rząd będzie oceniany. Sukcesy gospodarcze ostatnich czterech lat trudno jednak zakwestionować - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Henryk Domański, socjolog.
Audio
  • 17.11.19 "Przekładaniec Jachowicza". Prof. Henryk Domański
  • 17.11.19 "Przekładaniec Jachowicza" cz. 2. Dr Krzysztof Madej
Prof. Henryk Domański
Prof. Henryk DomańskiFoto: PolskieRadio.pl/MR

Nowym gabinetem pokieruje Mateusz Morawiecki, który tymczasowo objął dodatkowo ministerstwo sportu. Wicepremierem i ministrem kultury i dziedzictwa narodowego został Piotr Gliński. Wicepremierem i ministrem nauki i szkolnictwa wyższego został Jarosław Gowin. Trzecim wicepremierem został Jacek Sasin, który objął także ministerstwo aktywów państwowych.

Czytaj więcej
1200 rzad.jpg
Rząd Mateusza Morawieckiego. Skład nowej Rady Ministrów

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Jadwiga Emilewicz: chcemy utrzymać tempo wzrostu gospodarczego

Nowymi ministrami zostali Tadeusz Kościński, Marlena Maląg, Małgorzata Jarosińska-Jedynak, Michał Woś i Michał Kurtyka. Pokierują odpowiednio resortami: finansów, rodziny, zarządzania funduszami, środowiska i ds. klimatu.

Gesty wobec UE

Prof. Henryk Domański zauważył, że przed nowym rządem staną przede wszystkim duże fiskalne wyzwania. - Musimy się liczyć z zapowiadanym spowolnieniem gospodarczym i możliwym kryzysem - powiedział. Socjolog podkreślił również, że nadal kluczowy będzie dla nas sojusz ze stanami Zjednoczonymi. - Duży wpływ na naszą politykę będzie miał więc wynik wyborów w USA. Do tej pory jednak współpraca z Ameryką rosła i była substytutem stosunków z Unią Europejską - przypomniał.

Czytaj więcej
Duda 1200 pap.jpg
Andrzej Duda do powołanych ministrów: sprawdzili się państwo w służbie dla Polski

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Wybrano nowych przewodniczących komisji sejmowych. Zobacz, kim są

Gość PR24 ocenił, że nowy rząd nie przyniósł wielkich niespodzianek i zgodnie z zapowiedziami jest on kontynuacją dotychczasowej polityki PiS. - Nowym elementem jest jednak wejście polskiej dyplomacji na inne tory - powiedział prof. Henryk Domański, który skomentował w ten sposób przeniesienie europejskiego pionu MSZ w granicę kompetencji Kancelarii Premiera. - Powołanie ministerstwa klimatu to również gest wobec Unii. Jest to bardzo ważny zabieg - dodał ekspert.

Rząd Mateusza Morawieckiego Rząd Mateusza Morawieckiego

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Audycję prowadził Jerzy Jachowicz.

Polskie Radio 24/jp

------------------------------------

Data emisji: 17.11.2019

Godzina emisji: 17.06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jacek Sasin: proste odtworzenie Ministerstwa Skarbu to nie jest najwłaściwszy kierunek

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2019 08:30
- Powstanie nowy resort  gospodarczy, który będzie chciał potencjał państwa tkwiący w gospodarce wykorzystać dla zwiększenia tempa wzrostu gospodarczego - powiedział w audycji "24 Pytania - Rozmowa Poranka" wicepremier Jacek Sasin. - W spółkach Skarbu Państwa są ogromne walory - dodał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tomasz Wróblewski: celem Polski jest zbliżenie się do najbogatszych państw na świecie

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2019 13:39
- Do tej pory piętą achillesową była aktywizacja zawodowa, która się także poprawiła. Ten rząd zasługuje na wiele komplementów - powiedział w Polskim Radiu 24 Tomasz Wróblewski z Warsaw Enterprise Institute. Gościem audycji był również prof. Henryk Domański, socjolog z PAN.
rozwiń zwiń