X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Radosław Fogiel: za Rafałem Trzaskowskim nie stoi wiarygodność zrealizowanych obietnic

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2020 18:34
- W Warszawie nie ma obiecanych darmowych żłobków, są za to problemy z zarządzaniem miastem, skargi warszawiaków, że tak prosta sprawa jak odbiór śmieci to dla obecnych władz stolicy problem nie do pokonania. Jako prezydent stolicy pan Trzaskowski nie odnotował żadnych specjalnych osiągnięć, a już widzi się w roli prezydenta kraju - powiedział Radosław Fogiel z Prawa i Sprawiedliwości.
Audio
  • Radosław Fogiel o konferencji prasowej rozpoczynającej kampanię wyborczą Rafała Trzaskowskiego i o wydarzeniach związanych z kolejną odsłoną strajku przedsiębiorców ("Przekładaniec Jachowicza")
Radosław Fogiel
Radosław Fogiel Foto: PR24/AK

Rafał Trzaskowski, nowy kandydat Koalicji Obywatelskiej w wyborach prezydenckich, na specjalnej konferencji prasowej wyraził nadzieję, że będą one początkiem "wielkiej fali zmian w Polsce, gdzie słowa najważniejsze, takie jak równość, sprawiedliwość i godność odzyskają swoje właściwe znaczenie".

"Mało oryginalny pomysł"

rafał trzaskowski east news 123 1200.jpg
Politolog o wystąpieniu Trzaskowskiego: napastliwe atakowanie przeciwników

Jako pierwszą inicjatywę ustawodawczą, po ewentualnym zwycięstwie, Trzaskowski wskazał ustawę o zwiększeniu finansowania służby zdrowia do 6 proc. PKB. Radosław Fogiel ocenił, że to "bardzo dobry pomysł, szkoda tylko, że nie oryginalny".

- Jest to bowiem postulat PiS z programu z 2019 roku dotyczącego wyborów parlamentarnych. Zapisaliśmy w nim, że najpóźniej do roku 2024 z budżetu państwa będzie przekazanych na służbę zdrowia właśnie 6 proc. PKB i do tego zmierzamy. W tej chwili jest to już kilkadziesiąt milionów więcej, niż gdy obejmowaliśmy władzę. Dlatego Rafał Trzaskowski nie wymyśla nic nowego - ocenił.

Różnica w wiarygodności

Radosław Fogiel zaznaczył, iż różnicą między tym, co mówi nowy kandydat KO a działaniami obecnego rządu jest to, że "za nami, jak również za prezydentem Andrzejem Dudą, stoi wiarygodność przejawiająca się w zrealizowanych do tej pory zobowiązaniach wobec Polaków". - Za Rafałem Trzaskowskim ta wiarygodność nie stoi - powiedział.

Truskawa 1200.jpg
"Wybory są dla nich narzędziem propagandowym". Publicysta o wymianie kandydata PO

- Za nim stoją niezrealizowane obietnice jako kandydata na prezydenta Warszawy. Nie ma zapowiadanych darmowych żłobków, są problemy z zarządzaniem miastem, skargi warszawiaków, że tak prosta sprawa jak odbiór śmieci jest dla obecnych władz stolicy problemem nie do pokonania. Co tak naprawdę do tej pory osiągnął, co by go predestynowało do objęcia urzędu prezydenta Polski? Żadnych specjalnych osiągnięć jako włodarz Warszawy nie odnotował, a już widzi się w roli prezydenta kraju - zastanawiał się Fogiel.

Zapowiedź likwidacji TVP INFO i "Wiadomości"

Rafał Trzaskowski zapowiedział też, że powstanie nowa telewizja publiczna, "bez TVP Info, bez »Wiadomości«". - Bez publicystyki politycznej, bez tego wszystkiego co dzisiaj tak zatruwa nasze życie publiczne - mówił.

- Być może czuje się wraz z kolegami z PO pewniej w innych stacjach, gdzie publicyści traktują ich jak bohaterów narodowych i nie zadają trudnych pytań. To dla mnie w jakiś sposób zrozumiałe, ale nie znaczy, że jest to usprawiedliwienie pozbawiania dużej grupy Polaków dostępu do mediów publicznych - zaznaczył wicerzecznik PiS.

trzaskowski idacy east news 1200.jpg
Marcin Makowski: media podlegają krytyce, ale nie należy im grozić

Podczas swojego wystąpienia Trzaskowski zapowiedział dziennikarzom telewizji publicznej rychłą utratę pracy. W odpowiedzi na wystosowane przez dziennikarzy TVP i TVP Info pytania o niespełnione obietnice z kampanii samorządowej Rafał Trzaskowski odparł: "spieszcie się państwo zadawać pytania z TVP Info, bo niewiele tygodni już zostało".

- Nie jest to wypowiedź, którą chcielibyśmy słyszeć, nie jest to coś, co polityk w jakimkolwiek demokratycznym państwie mógłby mówić do dziennikarza. Możemy mieć różne gusta, możemy lubić taką stację albo inną. Jednak polityk mówiący, że dziennikarz nie będzie miał możliwości zadawania pytań? To niepokojące - ocenił Radosław Fogiel.

* * *

Audycja: "Przekładaniec Jachowicza"
Prowadzący: Jerzy Jachowicz
Gość: Radosław Fogiel, Prawo i Sprawiedliwość
Data emisji: 17.05.2020
Godzina emisji: 17.06

Polskie Radio 24/db

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Antoni Macierewicz: działania Rafała Trzaskowskiego nieudolne, jako kandydat kompromituje PO

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2020 15:29
- Działania Rafała Trzaskowskiego w Warszawie mają na celu między innymi wprowadzenie założeń LGBT do wychowania naszych dzieci. To jego drugie oblicze. Decyzja o mianowaniu go oznacza, że Platforma zrezygnowała z próby zwycięstwa w wyborach prezydenckich - powiedział Antoni Macierewicz, poseł Prawa i Sprawiedliwości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Chce się odbić od Warszawy jak od trampoliny". Miejscy aktywiści krytykują Trzaskowskiego

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2020 08:39
- Rafał Trzaskowski zastał Warszawę zreprywatyzowaną, a zostawi rozgrzebaną - w ten sposób 1,5 roku rządów Rafała Trzaskowskiego w stolicy ocenił prezes ruchu Miasto Jest Nasze Jan Mencwel.
rozwiń zwiń