X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Sytuacja na Białorusi. Jackowski: część państw UE nie chce konfliktu z Rosją

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2020 18:05
- Nasz ogląd sytuacji ws. Białorusi nie jest podzielany przez wszystkie kraje członkowskie UE. Część z nich ma swoje interesy z Rosją i nie chciałaby się z nią skonfliktować, jednak polityka chowania głowy w piasek prędzej czy później prowadzi do tego, że zwiększa się rosyjska strefa wpływów w Europie - powiedział w Polskim Radiu 24 Jan Maria Jackowski, senator PiS.
Jan Maria Jackowski
Jan Maria JackowskiFoto: PR24/AK

Rozmowa dotyczyła stanowiska Polski ws. Białorusi. - Należy wspierać wszelkie działania zmierzające do demokratyzacji tego kraju, aby w sposób wolny mógł wybrać władze. Wolna Białoruś jest naturalnym sprzymierzeńcem Polski, także z punktu widzenia równowagi sił w Europie. Ta kwestia ma zasadnicze znaczenie tym bardziej, że jesteśmy świadkami tego, iż nastąpiła weryfikacja wyniku wyborów prezydenckich na Białorusi - ocenił Jan Maria Jackowski.

Paweł Kowal 1200.JPG
Paweł Kowal: gdy zaczyna się jakiś problem na wschodzie, polska polityka staje się polityką przez duże "P"

- Podobnie jak Litwa jesteśmy krajem, który bezpośrednio graniczy z Białorusią. Nasz ogląd sytuacji nie jest jednak podzielany przez wszystkie kraje członkowskie UE. Część z nich ma swoje interesy z Rosją i nie chciałaby się z nią skonfliktować, jednak polityka chowania głowy w piasek prędzej czy później prowadzi do tego, że zwiększa się rosyjska strefa wpływów w Europie. Premier Mateusz Morawiecki przypomina Europie o tym wszystkim, ale nie oznacza to, że polityka UE w tym zakresie będzie jednolita - dodał. 

Posłuchaj
22:41 PR24_MPLS 2020_09_06-17-06-01.mp3 Jan Maria Jackowski w rozmowie na temat stosunku Unii Europejskiej do wydarzeń na Białorusi (Przekładaniec Jachowicza/PR24)

- W tej chwili na Białorusi mamy do czynienia z ewidentną próbą sił, której bardzo istotnym elementem jest to, co się dzieje w Mińsku i skala protestów społeczności białoruskiej. Rosja będzie starała się za wszelką cenę nie dopuścić do demokratyzacji na Białorusi, a także do skierowania jej na kierunek zachodni i szukania dla niej partnerów gospodarczych w UE - zaznaczył gość Polskiego Radia 24.

Czytaj także:

W rozmowie również temat spotkania premiera Mateusza Morawieckiego ze Swiatłaną Cichanouską, sytuacja wewnątrz Platformy Obywatelskiej oraz 40. rocznica powstania "Solidarności".

W drugiej części audycji rozmowa z Moniką Kaczmarek-Klose o pracy w grupie wydawniczej.

Posłuchaj
23:52 PR24_MPLS 2020_09_06-17-35-07.mp3 Monika Kaczmarek-Klose o swojej pracy w grupie wydawniczej (Przekładaniec Jachowicza/PR24)

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Przekładaniec Jachowicza"
Prowadzi: Jerzy Jachowicz
Goście: Jan Maria Jackowski (PiS), Monika Kaczmarek-Klose
Data emisji: 06.08.2020
Godzina emisji: 17.06, 17.35

Polskie Radio 24/pkr

Czytaj także

"Stracił zaufanie do własnej ekipy". Paweł Badzio o Alaksandrze Łukaszence

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2020 10:40
- Łukaszenka będzie oczekiwał dalszych możliwości wsparcia ze strony Moskwy. Podobno pojawiły się już ekipy FSB, które próbują zaprowadzić porządek w działaniach jego służb - mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Badzio z "Gazety Obywatelskiej". Gośćmi audycji byli też: dr Krzysztof Karnkowski z "Gazety Polskiej Codziennie" i dr Artur Wróblewski z Uczelni Łazarskiego. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andżelika Borys: władzy na Białorusi zawsze brakowało logiki

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2020 15:50
- To bezprecedensowa akcja, gdy ludzie tak zdecydowanie pokazują swoją postawę wobec sfałszowanych wyborów - mówiła w Polskim Radiu 24 szefowa Związku Polaków na Białorusi, Andżelika Borys. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Rosyjscy agenci już działają". Piotr Semka o ewentualnej pacyfikacji protestów na Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2020 13:20
- To, co można robić, to inspirować białoruską opozycję i Aleksandra Łukaszenkę do pokojowego rozwiązania sytuacji na Białorusi - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Semka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zastępca przewodniczącego NSZZ "Solidarność": dla protestujących Białorusinów przelaliśmy milion złotych

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2020 11:32
- Będziemy apelować do naszych struktur, by wpłacać kolejne pieniądze - mówił w Polskim Radiu 24 Tadeusz Majchrowicz, zastępca przewodniczącego NSZZ "Solidarność".
rozwiń zwiń