X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Chciałem wytyczyć granicę rzucania obleg". Maciej Marosz o procesie przeciwko Hannie Lis

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2021 18:41
- Tę sytuację, jako nieliczący na wiele w polskich sądach, jednak postarałem się wykorzystać ze względu na to, by wytyczyć jakąś granicę rzucania obelg - mówił w Polskim Radiu 24 Maciej Marosz, dziennikarz "Gazety Polskiej", współautor książki "Resortowe Dzieci", autor książki "Resortowe Togi".
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: siekierski.photo/Shutterstock

"Bandyta" i "spec od czarnej roboty" - tak o Macieju Maroszu pisała na Twitterze Hanna Lis. Były dziennikarz "Gazety Polskiej" i współautor "Resortowych dzieci" pozwał prezenterkę za naruszenie dóbr osobistym. Warszawski sąd nakazał Lis opublikowanie przeprosin.

shutterstock sąd 1200.jpg
Sąd: Hanna Lis musi przeprosić "Super Express"

- Z wpisu, który był powodem tego procesu nie wynikało nawet, że ma do mnie jakieś konkretne zarzuty, padły tylko obelgi pod moim adresem. (...) Dla wszystkich użytkowników Twittera nie było wiadomo dlaczego - zaznaczył dziennikarz.

Jak podkreślił w rozmowie z Jerzym Jachowiczem brak kontekstu był tutaj kluczowy w tej sprawie. - Gdyby padły jakieś zarzuty, a oczywiście w tym wypadku one były niesłuszne pod moim adresem z punktu widzenia tego, że wcześniej pisałem o ojcu pani Lis, o tym co znajdowało w aktach IPN na jego temat. (...) Jednak to było tak napisane na Twitterze, że rzeczywiście wyglądało na to, że zrobiłem coś tak potwornego, że należy mi się kategoria kryminalna. Tego nie mogłem tak zostawić, więc powiedziałem, że jakkolwiek sąd orzeknie w tej sprawie, to nie może być tak, żebyśmy żyli w państwie, gdzie w tej sytuacji człowiek nie może przynajmniej próbować się bronić - podkreślił Marosz.  

W książce "Resortowe dzieci" opisani byli rodzice Hanny Lis – Waldemar i Aleksandra Kedaj. Przypomnijmy, nazwisko Waldemara Kedaja oraz jego żony zostało umieszczone na tak zwanej "liście Kisiela".

Wywiad SB zarejestrował Kedaja w 1974 r. jako kontakt operacyjny "Mento".

Posłuchaj
21:23 PR24_mp3 2021_11_07-17-35-40.mp3 Maciej Marosz o procesie sądowym z Hanną Lis ("Przekładaniec Jachowicza")   

Gościem pierwszej części audycji był socjolog prof. Henryk Domański, który komentował m.in. sytuację na granicy polsko-białoruskiej. 

Posłuchaj
20:19 PR24_mp3 2021_11_07-17-08-05.mp3 Prof. Henryk Domański o reakcji opozycji na sytuację na granicy z Białorusią ("Przekładaniec Jachowicza")

 


  Więcej w nagraniu.

  ***

  Audycja Przekładaniec Jachowicza

  Prowadził: Jerzy Jachowicz

  Goście: prof. Henryk Domański (PAN), Maciej Marosz (dziennikarz "Gazety Polskiej", współautor książki "Resortowe Dzieci", autor książki "Resortowe Togi")

  Data emisji: 07.11.2021

  Godz. emisji: 17.08, 17.35

  kmp/TVPInfo

  Czytaj także

  "Przykrywka dla unijnych problemów". Prof. Domański o wyrokach TSUE nakładanych na Polskę

  Ostatnia aktualizacja: 26.09.2021 18:18
  - Problem z Polską polega na tym, że jest od kilku miesięcy karana za bardzo różne rzeczy przez UE - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Henryk Domański. 
  rozwiń zwiń

  Czytaj także

  IPN odtwarza materiały archiwalne zniszczone przez SB

  Ostatnia aktualizacja: 27.10.2021 19:30
  Oddziałowe Archiwum Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach, jako jedyne w kraju, przejęło w 2001 roku od Delegatury Urzędu Ochrony Państwa w Katowicach 267 worów ewakuacyjnych ze zniszczonymi aktami. Rzeczywistość okazała się ciekawsza, bogatsza i niewiele mniej sensacyjna niż fabuła filmu "Psy", w którym esbecy palili akta.
  rozwiń zwiń