more_horiz

Szefowa KE widzi Donalda Tuska jako premiera. Prof. Karol Karski: chyba niemieckiego landu

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2022 19:08
- Może jest to jakaś propozycja, chęć sprawienia mu przyjemności, biorąc pod uwagę jak bardzo chciałby być premierem Polski ponownie - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Karol Karski (europoseł, PiS).
Prof. Karol Karski
Prof. Karol Karski Foto: PR24

- Teraz mój drogi Donaldzie wrócisz do swojego kraju, by ponownie stać przy tych wartościach. Pamiętaj Donaldzie, kiedy znów Cię spotkamy, zobaczymy Cię, tak jak powiedziałeś, jako premiera - oświadczyła szefowa KE Ursula von der Leyen podczas kongresu Europejskiej Partii Ludowej w Rotterdamie, który miał miejsce na początku czerwca.

Do słów przewodniczącej KE odniósł się prof. Karol Karski, europoseł z ramienia PiS. - Może któregoś z landów niemieckich? To byłoby bardziej prawdopodobne. Natomiast myślę, że jest to osłodzenie odejścia Donalda Tuska z przewodniczącego Europejskiej Partii Ludowej. Warto zwrócić uwagę, że podziękowano mu w trakcie kadencji. Zazwyczaj takie sytuacje mają miejsce wtedy, gdy ktoś odchodzi w atmosferze skandalu, gdy są jakieś problemy.

Donald Tusk zakończył swoją funkcję w trakcie kadencji, jego obowiązki przejął Manfred Weber. -  Tutaj był, nie zapisał się dobrze, jego ugrupowanie otrzymało czerwoną kartkę - przypomniał polityk PiS.  

- Jeśli Ursula von der Leyen wyobraża sobie Donalda Tuska jako premiera to chyba któregoś z landów niemieckich. To byłaby sytuacja w miarę klarowna - ocenił europoseł. 

Gościem pierwszej części audycji był prof. Maciej Drzonek, który komentował m.in. znaczenie procesu akcesyjnego Szwecji i Finlandii do NATO.

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
19:41 PR24_mp3 2022_07_10-17-08-23.mp3 Prof. Maciej Drzonek o akcesji Finlandii i Szwecji do NATO ("Przekładaniec Jachowicza") 
Posłuchaj
21:49 PR24_mp3 2022_07_10-17-36-10.mp3 Prof. Karol Karski o słowach przewodniczącej KE skierowanych do Donalda Tuska ("Przekładaniec Jachowicza")
 

* * *

Audycja: Przekładaniec Jachowicza

Prowadzi: Jerzy Jachowicz

Goście: prof. Maciej Drzonek (USz), Karol Karski (europoseł PiS) 

Data emisji: 10.07.2021

Godzina emisji: 17.08, 17.36

kmp

Zobacz także

Zobacz także