more_horiz

Cezary Kaźmierczak: polska gospodarka pędzi, konsumpcjonizm nie ustał

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2022 18:33
- Obecnie mamy do czynienia ze sprzecznymi danymi z rynku, czyli mamy bardzo dobre dane dotyczące na przykład rynku pracy, produkcji przemysłowej, czy PKB i to wygląda to jakby była dobra koniunktura, a z drugiej strony mamy fatalne dane dotyczące inwestycji czy inflacji - powiedział w Polskim Radiu 24 Cezary Kaźmierczak (prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców). Gościem audycji był również prof. Arkadiusz Jabłoński (socjolog, KUL). 
Cezary Kaźmierczak: Polska gospodarka pędzi, konsumpcjonizm nie ustał
Cezary Kaźmierczak: Polska gospodarka pędzi, konsumpcjonizm nie ustał Foto: monticello/Shutterstock

Gościem audycji "Przekładaniec Jachowicza" był Cezary Kaźmierczak, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, który na antenie Polskiego Radia 24 mówił o sytuacji ekonomicznej w Polsce. 

"Polska gospodarka pędzi, konsumpcjonizm nie ustał"

Gość Polskiego Radia 24 powiedział, że obecnie w Polsce mamy do czynienia z zachowaniami ekonomicznymi, które nie są typowe. - Mamy do czynienia ze sprzecznymi danymi z rynku, czyli mamy bardzo dobre dane dotyczące na przykład rynku pracy, produkcji przemysłowej, czy PKB i to wygląda to jakby była dobra koniunktura, a z drugiej strony mamy fatalne dane dotyczące inwestycji czy inflacji - wyjaśnił Cezary Kaźmierczak. 

- Obecną sytuację ekonomiczną w Polsce jest bardzo trudno zrozumieć. Dzieje się tak, dlatego że bardzo rzadko takie zjawisko, jak wcześniej wspomniałem, idzie ze sobą w parze - dodał gość Jerzego Jachowicza.

- Teraz pojawia się pytanie - w jakim kierunku się to wszystko potoczy. Polska gospodarka, póki, co - mimo tych dwóch negatywnych elementów, o których powiedziałem - nadal pędzi. Jak widać Polacy, jeżeli chodzi o konsumpcje zbytnio się nie zatrzymali. Wystarczy pojechać nad polskie morze. Konsumpcja nie ustała - powiedział prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców. 

Dodał, że należy pamiętać, iż Polacy nigdy nie byli tak bogaci w historii, jak są w ostatnich 10 latach. - Ostatnia dekada, to jest dekada największego bogactwa Polski w historii - podkreślił gość Jerzego Jachowicza.

Posłuchaj
21:26 PR24_AAC 2022_08_07-17-35-10.mp3 Cezary Kaźmierczak: Polska gospodarka pędzi, konsumpcjonizm nie ustał (Przekładaniec Jachowicza/Polskie Radio 24)

Czytaj więcej:

Gościem Jerzego Jachowicza był również prof. Arkadiusz Jabłoński, który mówił m.in. funduszach z KPO i umorzonym wyroku Władysława Frasyniuka.

Posłuchaj
21:12 _PR24_AAC 2022_08_07-17-07-49.mp3 Gościem Polskiego Radia 24 był prof. Arkadiusz Jabłoński (Przekładaniec Jachowicza/Polskie Radio 24)

Więcej w nagraniu. 

***

Audycja: Przekładaniec Jachowicza

Prowadzący: Jerzy Jachowicz

Gość: prof. Arkadiusz Jabłoński (KUL), Cezary Kaźmierczak (prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców)

Data emisji: 07.08.2022

Godzina emisji: 17.06

nj

Zobacz także

Zobacz także