more_horiz

"Jan Paweł II umierał z godnością, przyglądał się temu cały świat". Europoseł Karski wspomina 2 kwietnia 2005 r.

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2023 11:10
- Jan Paweł II umierał z wielką godnością, a przyglądał się temu cały świat. Wszyscy zamarli w bezruchu, gdy okazało się, że papież już odszedł do domu Ojca. Pamiętamy jego pogrzeb i głosy, które od razu mówiły: "Santo subito" - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 europoseł PiS Karol Karski.
Karol Karski: tak to jest, kiedy robi się interesy z oszustami
Karol Karski: tak to jest, kiedy robi się interesy z oszustamiFoto: PR24

W niedzielę przypada 18. rocznica śmierci św. Jana Pawła II. Jak przypomniał na antenie Polskiego Radia 24 europoseł PiS Karol Karski, papież jest największym polskim autorytetem i najbardziej rozpoznawalnym na świecie Polakiem. - Jest osobą, która przyczyniła się do obalenia komunizmu w kraju, a także do zmiany układu geopolitycznego w naszej części Europy - podkreślił.

Polityk dodał, że Joe Biden podczas ostatniej wizyty w Polsce z dumą przypomniał, że osobiście spotkał się z Janem Pawłem II. Prezydent USA relacjonował, że Ojciec Święty podczas rozmowy z nim podkreślał, że jest Polakiem i że dba nie tylko o interesy całego Kościoła katolickiego, ale że szczególnie na sercu leżą mu problemy naszego kraju.

- Jan Paweł II jest osobą, która pozostaje w naszej bezpośredniej pamięci. Do dziś wspominam z nostalgią, gdy zostałem, jako jeden z wielu, przyjęty przez Ojca Świętego i mogłem przez kilka sekund uścisnąć oraz ucałować jego dłoń. Pamiętam to i jestem z tego dumny - zaznaczył.

Św. Jan Paweł II. 18. rocznica śmierci

Gość audycji dodał też, że rocznica śmierci św. Jana Pawła II to dzień, który ma znaczenie dla Polski i dla całego świata. - Obchodzilibyśmy go w każdej sytuacji, ale w tym roku, jest on szczególny - wskazał.

Odnosząc się bezpośrednio do 2 kwietnia 2005 r., europoseł powiedział, że Jan Paweł II umierał z wielką godnością, a przyglądał się temu cały świat. - Wszyscy zamarli w bezruchu, gdy okazało się, że papież już odszedł do domu swojego Ojca. Pamiętamy głosy, które od razu się pojawiły: "Santo subito", "Natychmiast święty" - przypomniał.

Polityk przyznał również, że "Jan Paweł II został świętym bardzo szybko, jak na standardy Kościoła". - To był święty za życia. Ja do dziś mogę mówić, że znalem tylko jednego świętego, że podawałem rękę jednemu świętemu i że jest nim Jan Paweł II. On cały czas z nieba patrzy na nas i nas wspomaga - wskazał gość audycji.

Czytaj także:

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
25:13 PR24_mp3 2023_04_02-09-33-30.mp3 Europoseł PiS Karol Karski o pontyfikacie św. Jana Pawła II ("Przekładaniec Jachowicza"/Polskie Radio 24)

***

Audycja: "Przekładaniec Jachowicza"

Prowadzący: Jerzy Jachowicz

Gość: Karol Karski (europoseł PiS)

Data emisji: 2.04.2023 r.

Godzina emisji: 9.33

ng/PR24

Zobacz także

Zobacz także