more_horiz

Pomoc ubogim. Działalność domu bł. Aniceta

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2019 08:15
W sierpniu 2018 r. w Warszawie przy ul. Kapucyńskiej otwarty został dom błogosławionego Aniceta Jałmużnika Warszawy. Ze znajdującej się tutaj jadłodajni korzysta codziennie około 300 osób, otrzymując strawę nie tylko dla ciała, ale i duszy. Przyjazna atmosfera i oddanie wolontariuszy sprawia, że mogą poczuć się jak w domu. O działalności fundacji opowiadali w Polskim Radiu 24 brat Szymon Janowski z warszawskiego domu Kapucynów oraz Radosław Pazura, aktor, zaangażowany w działalność fundacji.
Audio
  • 12.01.2019 br. Szymon Janowski i Radosław Pazura o działalność Fundacji im. bł Aniceta Koplińskiego
Dom błogosławionego Aniceta Jałmużnika Warszawy przy ul. Kapucyńskiej
Dom błogosławionego Aniceta Jałmużnika Warszawy przy ul. KapucyńskiejFoto: fb.com/pg/fundacjakapucynska

Działalność charytatywna Braci Mniejszych Kapucynów nie ogranicza się tylko do wydawania posiłków. Ludzie bezdomni mogą tu skorzystać z bogatej oferty przygotowanej dla nich przez Braci. Jej elementami są m.in. pomoc psychologiczna, warsztaty socjoterapeutyczne, wspólnota duszpasterska.

Brat Szymon Janowski podkreślał, że fundacja miała wspierać w działaniach braci Kapucynów. - Polem działalności fundacji jest wsparcie osób w kryzysie bezdomności, bycie z nimi, zaoferowanie pomocy, od ciepłych posiłków po posługę duszpasterską. Sama fundacja została założona w celu zrealizowania konkretnego celu, którym była właśnie budowa domu im. bł. Aniceta -.

Radosław Pazura zaznaczył, że pomoc potrzebującym od dawna byli w centrum zainteresowania braci Kapucynów. – Bracia mniejsi Kapucyni pomagają biednym i potrzebującym od dziesiątek lat. Patron ośrodka, bł. Anicet Kopliński zwany był św. Franciszkiem i jałmużnikiem Warszawy, słynął z pomocy niesionej biednym i ubogim w dwudziestoleciu międzywojennym – przypominał.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Audycję prowadził

____________________ 

Data emisji: 12.01.2018

Godzina emisji: 07:35

Zobacz także

Zobacz także