more_horiz

Jak w rodzinie przeżywać chorobę i śmierć?

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2019 08:12
Rodzina wielu osobom kojarzy się ze szczęściem i uśmiechem. Jednak życie to nie tylko radość i zdrowie. To również choroby, a także to, czym się ono kończy, czyli śmierć. Jak mówić o tych najtrudniejszych sytuacjach? Jak je przetrwać? O tym w audycji "Rodzina od Kuchni".  
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Photographee.eu/shutterstock.com

Gośćmi Polskiego Radia 24 byli Małgorzata Roguska i ks. Władysław Duda z Archidiecezjalnego Zespołu Domowej Opieki Paliatywnej, którzy opowiedzieli o historii instytucji i zasadach jej funkcjonowania. Wyjaśnili również znaczenie opieki nad ciężko chorą osobą w miejscu jej zamieszkania.

Jedną z najtrudniejszych chwil w życiu każdej rodziny jest widok bliskiej osoby, która cierpi i z każdym dniem gaśnie w naszych oczach. Takie sytuacje często trwają długimi miesiącami. Są one wielkim wyzwaniem dla chorego, jak i dla rodziny. Jak hospicjum pomaga przygotować się na takie trudne chwile?

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Więcej informacji o działalności Archidiecezjalnego Zespołu Domowej Opieki Paliatywnej oraz możliwościach jego wsparcia znajduje się pod adresem www.hospicjumdomowe.com

Audycję "Rodzina od Kuchni" prowadził Marcin Bąk.

Polskie Radio 24/db

----------------------------------

Data emisji: 16.02.2019

Godzina emisji: 7.38

Zobacz także

Zobacz także