more_horiz

Poczytnik. Książki Aleksandry Ziółkowskiej-Boehm poświęcone Melchiorowi Wańkowiczowi

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2019 09:30
O dwa nowe dzieła wzbogaciła swój dorobek Aleksandra Ziółkowska-Boehm. W ostatnim czasie do księgarń trafiły jej książki "Wokół Wańkowicza" i "Pisarskie delicje". Obie poświęcone są postaci Melchiora Wańkowicza - pierwsza przybliża osobę wybitnego polskiego prozaika, druga bardziej dotyczy jego reportaży.
Audio
Okładka książki Wokół Wańkowicza
Okładka książki "Wokół Wańkowicza"Foto: Mat. promocyjne

Książka "Wokół Wańkowicza" swoją premierę miała w maju. Pozycja ta to biografia reportażysty, dziennikarza i publicysty. Publikacja jest połączonym wydaniem dwóch poprzednich dzieł autorki dotyczących Melchiora Wańkowicza, poszerzonym o szereg nowych wątków, m.in. opartych o dokumenty ujawnione przez Instytut Pamięci Narodowej.

Z kolei "Pisarskie delicje", choć również obracają się wokół osoby Wańkowicza, dotykają bardziej warsztatu dziennikarskiego. W książce tej można znaleźć głosy zarówno krytyków, jak i czytelników, informacje o reportażach literackich, literaturze faktu czy dylematach pisarzy. Aleksandra Ziółkowska-Boehm - ostatnia sekretarka i twórcza asystentka Melchiora Wańkowicza - opowiada o losach także takich mistrzów pióra i publicystów, jak m.in. Isaac Bashevis Singer czy Jerzy Giedroyc.

Zapraszamy do wysłuchania zapisu audycji.

Rozmawiali Krzysztof Masłoń i Tomasz Zapert.

PR24/bb

____________________ 

Data emisji: 23.06.2019

Godzina emisji: 22:06

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem