X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Było, minęło". Wspomnienia prof. Bohdana Korzeniewskiego

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2020 12:39
W audycji o pierwszym zbiorczym wydaniu wspomnień prof. Bohdana Korzeniewskiego "Było, minęło...". O książce rozmawiali Tomasz Zapert i Krzysztof Masłoń.
Bohdan Korzeniewski
Bohdan KorzeniewskiFoto: Filmoteka Narodowa

Tomasz Zapert podkreślił, że "spodziewał się trochę innej książki". - Spodziewałem się, że autor opisze swoją pracę na deskach scenicznych, że opisze pracę pedagogiczną i skoncentruje się na teatrze, na aktorstwie, reżyserii, na recenzjach teatralnych. Natomiast lwią część książki zawierają jego wspomnienia wojenno-okupacyjne oraz dziecięco-młodzieżowe - zaznaczył. 

- To nie jest oczywiście zarzut. Natomiast jest to dla mnie trochę zaskoczeniem. Wspomnienia są bardzo ciekawe, wnikliwe, sugestywne i plastyczne. Miałem wrażenie, że autor w pewnym sensie minął się z powołaniem. Kto wie, czy nie osiągnąłby większych sukcesów w pisarstwie niż na scenach teatralnych? - dodał Tomasz Zapert.

"Powinien po prostu pisać"

Krzysztof Masłoń zaznaczył, że słowa jego przedmówcy potwierdzają opinię Jerzego Timoszewicza - wieloletniego współpracownika Bohdana Korzeniewskiego z redakcji "Pamiętnika teatralnego".

- Jego zdaniem Korzeniewski, zamiast zajmować się teatrem od strony dydaktycznej, teoretycznej, powinien po prostu pisać. Jak możemy się przekonać, robił to wspaniale - powiedział Krzysztof Masłoń.

"Było, minęło..." to pierwsze zbiorcze wydanie wspomnień wybitnej osobowości polskiego teatru: nauczyciela, organizatora, naukowca, krytyka i reżysera. W publikacji Bohdan Korzeniewski wraca pamięcią do mniej znanych kart swojego życiorysu sprzed 1945 roku. Opisuje m.in. czasy rewolucji październikowej na Białorusi i okres uwięzienia w Auschwitz. 

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
21:51 [PR24]PR24 (mp3) 23 sierpień 2020 22_06_15.mp3 O książce prof. Bohdana Korzeniewskiego "Było, minęło..." (Poczytnik)

 

***

Audycja: Poczytnik

Prowadzący: Krzysztof Masłoń, Tomasz Zapert

Data emisji: 23.08.2020

Godzina emisji: 22.06

Polskie Radio 24/bartos

Zobacz więcej na temat: literatura historia Polski
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Bohdan Korzeniewski urzeczony pięknem świata

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2012 23:46
Dwadzieścia lat temu zmarł reżyser teatralny, krytyk i pedagog. "Życie pociągało mnie czym innym, niż faustycznym zagadnieniem bytu. Pociągało mnie swym niewiarygodnym pięknem" mówił.
rozwiń zwiń