X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Zło na ekranie. Skąd biorą się seryjni mordercy?

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2019 10:25
Ted Bundy to jeden z najsłynniejszych seryjnych morderców w historii USA. Właśnie pojawił się serial o jego działalności. Wymykający się wszelkim schematom Bundy zrobił ze swojego procesu i życia celebryckie show. Od lat inspiruje filmowców tworzących w popkulturze postaci seryjnych zabójców. Na ten temat w "Wieczorze filmowym Adamskiego" mówił krytyk filmowy Jakub Moroz.
Audio
  • 06.02.19 Zło na ekranie. Skąd się biorą seryjni mordercy?
Jednym z najbardziej znanych filmowych seryjnych morderców jest Hannibal Lecter. Na zdjęciu Mads Mikkelsen, który wcielił się w tę postać w popularnym serialu
Jednym z najbardziej znanych filmowych seryjnych morderców jest Hannibal Lecter. Na zdjęciu Mads Mikkelsen, który wcielił się w tę postać w popularnym serialu Foto: mat. promocyjne

Ted Bundy w latach 1974-78 zabił od 20 do 36 kobiet. Dokładnej liczby śmiertelnych ofiar nie znamy. Zabójca został skazany na karę śmierci w 1989 roku.

- Ted Bundy stał się wzorem dla pewnych popkulturowych postaci – fikcyjnych, wyobrażonych, ale które w sposób jawny czerpały z jego historii. Mam przede wszystkim na myśli postać Hannibala Lectera z "Milczenia owiec". Często kiedy myślimy o seryjnych mordercach, i tak też jest w istocie, to myślimy o ludziach z niskich klas społecznych. Chodzi tu także o patologiczne warunki dorastania. Psycholodzy identyfikują te zręby narodzin osobowości psychopatycznej czy dysocjacyjnej we wczesnym dzieciństwie i jest to związane rzecz jasna, z bardzo trudnym dzieciństwem – z ogromną niestabilnością, z brakiem właściwej relacji z rodzicami, zwłaszcza z matką – powiedział w Polskim Radiu 24 Jakub Moroz.

- W przypadku Teda Bundy’ego było inaczej. To postać, która wymyka się łatwym stereotypom. Zyskał sobie sławę geniusza zła, ale to jest oczywiście pewna legenda. To był człowiek bardzo inteligentny, zdolny, przeprowadzający swoje zbrodnie w sposób niemal doskonały, choć w końcu wpadł – dodał gość Polskiego Radia 24.

Więcej w całej audycji.

Rozmawiał Łukasz Adamski.

Polskie Radio 24/bartos

--------------------------

Data emisji: 06.02.2019

Godzina emisji: 22.06

 

Zobacz więcej na temat: FILM
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Ślepnąc od świateł". Portret Warszawy oczami dilera narkotyków

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2018 11:06
Według krytyków "Ślepnąc od świateł" to najlepszy polski serial pokazujący świat gangsterów od czasu pierwszego "Pitbulla" Patryka Vegi. - Genialny serial. Tyle mogę powiedzieć. Nic nie zrobiło na mnie takiego wrażenia w ostatnim czasie - mówił Aleksander Majewski, publicysta wPolityce.pl.
rozwiń zwiń