X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Sztuka nie ma zasad". Festiwal Warsaw off ART 2019

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2019 12:20
- W galeriach nie ma sztuki, która jest trudna dla odbiorcy. Galerie z natury są stworzone, żeby się sprzedawać, a najłatwiej sprzedaje się to, co jest łatwe. Nasz festiwal ma zmusić widza do wysiłku wizualnego i zabrać go w sfery trudne w odbiorze dla przeciętnego odbiorcy - powiedział w PR24 artysta Michał Mroczka.
Audio
  • 14.09.2019 "Kulturalnie na temat" (Polskie Radio 24)
Plakat promujący festiwal
Plakat promujący festiwalFoto: warsawoffart.pl

Warsaw Off Art to festiwal, który pozwala odbiorcom wejść w głębszą intelektualną relację z twórcami jak również zajrzeć do pracowni i podejrzeć ich przy pracy. 28 twórców z Warszawy, Gdańska , Krakowa, wielu innych miast, a nawet z Melbourne zaprosi uczestników do swojego świata. W tym roku hasło przewodnie brzmi „Art has no rules”. Czy faktycznie sztuka nie ma zasad? Co się za tym kryje? O tym wszystkim z organizatorami festiwalu za chwilę porozmawia Katarzyna Cygler​.


władysław_hasior1200.jpg
Władysław Hasior. Prekursor polskiego pop-artu

"Sztuka, której nie ma w galeriach"

Pomysładawca imprezy i kurator wystawy Piotr Ambroziak podkreślał, że tegoroczna edycja festiwalu stała się ważnym wydarzeniem, do którego aplikowało bardzo wielu artystów. - Zaprosiliśmy również artystów spoza Warszawy - mówił.

- Idea naszego festiwalu to sztuka, której nie ma w galeriach. Hasłem tegorocznego wernisażu i całej wystawy jest "sztuka nie ma zasad" - dodał.

Piotr Ambroziak zwracał uwagę na to, że większość prac, które będzie można zobaczyć podczas festiwalu, miałaby problem trafić do zwykłych galerii. - Te pracy mogłyby trafić do galerii, ale zagranicznych. W Polsce niestety galerie walczą o byt i sprzedaje się sztuka, która jest łatwa w odbiorze - wskazywał.

Warsaw Off Art 2019 odbędzie się między 20 a 22 września. W tym roku w festiwalu udział weźmie niemal dwa razy więcej artystów niż w zeszłym roku. 

Zapraszamy do wysłuchania audycji.

Polskie Radio 24 / kstar

* * *

Audycja: "Kulturalnie na temat"

Prowadząca: Katarzyna Cygler

Goście: Piotr Ambroziak (kurator wystawy), Michał Mroczka (malarz)

Data emisji: 15.09.2019

Godzina emisji: 23:35

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wystawa "Dzieci Światła" w Galerii Bielskiej BWA

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2018 23:59
Trwa 10. Wystawa Kuratorska Bielskiej Jesieni 2018. Wystawa Dzieci Światła podejmuje się ukazania relacji współczesnego malarstwa w Polsce ze sztuką Andrzeja Urbanowicza. O wystawie mówili w Polskim radiu 24 Stanisław Ruksza, kurator wystawy oraz Aleka Polis, artystka .
rozwiń zwiń

Czytaj także

Agnieszka Pakuła. Jak polskie malarstwo podbija europejskie rynki?

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2019 11:09
Agnieszka Pakuła, artystka sztuk pięknych, już od czasów studiów intensywnie dba o to, by zaistnieć na tym rynku. To jej się udało. Jak przebiła się przez trudny artystyczny świat?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Władysław Hasior. Prekursor polskiego pop-artu

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2019 09:30
Jak sam twierdził, "nigdy nie chorował na nowoczesność". Jeden z najwybitniejszych i najbardziej charakterystycznych polskich twórców współczesnych. Władysław Hasior, prowokujący indywidualista, przyrównywany do Rauschenberga i Warhola, uznawany za prekursora polskiego pop-artu.
rozwiń zwiń