X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Bartłomiej Ostapczuk o pantomimie: to sztuka ukazywania uczuć i emocji

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2020 08:43
- Pantomima jest sztuką autonomiczną, sztuką postawy aktora względem świata - powiedział w audycji "Kulturalnie na temat" Bartłomiej Ostapczuk, który był gościem Katarzyny Cygler.
Audio
  • B. Ostapczuk o pantomimie ("Kulturalnie na temat")
Bartłomiej Ostapczuk o pantomimie: to sztuka ukazywania uczuć i emocji
Foto: Glow Images/East News

Bartłomiej Ostapczuk to polski aktor-mim, choreograf, autor scenariuszy i reżyserii przedstawień teatru pantomimy. Pomysłodawca i założyciel Teatru Pantomimy Mimo, Warszawskiego Centrum Pantomimy w Teatrze Na Woli. Współzałożyciel Fundacji Centrum Pantomimy. Autor choreografii i ruchu scenicznego przedstawień w teatrach dramatycznych. Autorce audycji mówił między innymi, czym jest pantomima.

"Sztuka bez słów"

- Pantomima dla mnie stanowi środek wyrazu prawdziwie uniwersalnego teatru. Każdy z nas chce wyrazić uczucia i myśli, ale często to wyrażenie jest ograniczone słowami. Dzięki aktorom pantomimy powstała sztuka bez słów - mówił gość PR24.


naturski 1200.jpg
Jan Naturski: to widzowie są najważniejszym składnikiem teatru

Bartłomiej Ostapczuk w latach 1998–2001 był aktorem Warszawskiego Teatru Pantomimy oraz Studia Mimów pod dyrekcją Stefana Niedziałkowskiego. Od 2005 r. jest dyrektorem artystycznym Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Mimu odbywającego się w Teatrze Na Woli w Warszawie. W ciągu ostatnich lat festiwal stał się jednym z najważniejszych tego typu wydarzeń na świecie.

"Przyszłość to edukacja"

Mówiąc o przyszłości pantomimy, powiedział, że ważna jest tu edukacja. - Jeśli pojawi się chęć inwestycji w edukację, to przyszłość będzie. Dwa ważne centra tej sztuki to Warszawa i Wrocław. Na świecie podejście do pantomimy już na poziomie szkół teatralnych jest widoczne i widoczna jest edukacja - podkreślił.

Bartłomiej Ostapczuk występował jako aktor amerykańskiego teatru pantomimy "Alithea Mime Theatre". Był stypendystą The School for Mime Theatre w USA w latach 2001, 2003–2004. Jest laureatem różnych nagród festiwali teatralnych. Występował na scenach teatralnych Japonii, Portoryko, Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Chin, Litwy, Rosji, Francji, Izraela, Korei Płd., Szwecji, Słowacji, Hiszpanii, Nowej Zelandii.

* * *

Audycja: "Kulturalnie na temat" 
Prowadzący: Katarzyna Cygler 
Gość: Bartłomiej Ostapczuk (aktor-mim)
Data emisji: 03.05.2020
Godzina emisji: 23.35

Polskie Radio 24/jj

Czytaj także

Orina Krajewska: aktor musi być przygotowany na to, że na castingu usłyszy "Nie"

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2020 23:59
- Aktorstwo i w ogóle sztuka to bardzo trudny kawałek chleba - mówiła w Polskim Radiu 24 Orina Krajewska, córka Małgorzaty Braunek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Aktorka Marta Król o czasie pandemii: teatry są zamknięte dlatego to trudny, ale i dobry czas

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2020 23:59
- Dużo dobrego dzieje się w internecie, z drugiej strony narasta frustracja związana z zamknięciem w domach - mówiła w Polskim Radiu 24 aktorka Teatru Dramatycznego, Marta Król.
rozwiń zwiń