X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Dyrektor NCK: trzeba zadbać o działania hybrydowe oraz o przestrzeń on-line

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2021 08:30
- Kultura nie jest tylko miastocentryczna, ale jest też pielęgnowana w różnych ośrodkach wiejskich czy wiejskomiejskich - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Rafał Wiśniewski, dyrektor Narodowego Centrum Kultury.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/JpegPhotographer

Gość PR24 mówił o umiejętnościach radzenia sobie kultury szeroko pojętej w czasie pandemii koronawirusa, także w przestrzeni on-line. Jak podkreślił, cechą kultury jest adaptatywność, a człowiek jako twórca kultury, odnajduje się w różnych sytuacjach.

Od piątku 12 lutego otwarte zostaną kina i teatry. Dostępnych będzie 50 proc. miejsc. To decyzja rządu w sprawie luzowania obostrzeń, wprowadzonych w związku epidemią koronawirusa.

"Ważne są nowe kompetencje"

Bestiariusz FB-1200.jpg
Ewa Bloom-Kwiatkowska: doświadczenia z pracy teatralnej przeniosłam do działalności artystycznej

- O takie działania natury hybrydowej trzeba jednak zadbać, także o przestrzeń on-line. Trzeba szukać takich rzeczy, które po pandemii będą dla nas istotne. Ważne są nowe kompetencje, głównie dla tych osób, które funkcjonują poza dużymi aglomeracjami - powiedział prof. Rafał Wiśniewski.

W grudniu 2020 r. Narodowe Centrum Kultury przeprowadziło drugą edycję sondażu, którego celem było zbadanie postaw i oczekiwań odbiorców kultury w związku z ograniczeniami w działalności instytucji kultury. Poprzednie badanie zrealizowane zostało w czerwcu 2020 r., w momencie, kiedy obostrzenia sanitarne zostały w znacznej mierze złagodzone i można było korzystać z oferty kin, teatrów, muzeów, galerii, domów kultury i bibliotek. W listopadzie 2020 w związku z drugą falą pandemii, rząd podjął działania mające na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19, w efekcie których, czasowo zamknięto instytucje kultury dla publiczności.

W porównaniu z czerwcem, w grudniu 2020 r. znacząco wzrósł odsetek osób, które zadeklarowały, że brakuje im wyjść do instytucji kultury (wzrost z 60% do 75% badanych).


Posłuchaj
22:36 _PR24_AAC 2021_02_06-23-36-48.mp3 Prof. R. Wiśniewski o kulturze po pandemii ("Kulturalnie na temat")

Audycja: "Kulturalnie na temat"

Prowadzący: Katarzyna Cygler

Gość: prof. Rafał Wiśniewski (Narodowe Centrum Kultury)

Data emisji: 06.02.2021

Godzina: 23.36 

Czytaj także

Miłosz Lodowski o kulturze: da się na niej znakomicie zarabiać

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2020 09:30
- Świat kultury nie musi być obciążeniem budżetowym. Można na nim znakomicie zarabiać i wykorzystywać w promocji - mówił w Polskim Radiu 24 Miłosz Lodowski, dyrektor ds. marketingu i promocji Teatru im. J. Osterwy. Gościem audycji był też Redbad Klynstra-Komarnicki, p.o. dyrektora tego Teatru.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Jesteśmy świadkami innej konsumpcji sztuki". Robert Kaczmarek o efektach zachowań społecznych po pandemii

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2021 20:50
- Według badań, tylko 20 proc. widzów deklaruje powrót do kin - mówił w Polskim Radiu 24 Robert Kaczmarek, reżyser filmów dokumentalnych, scenarzysta i producent filmowy. Gośćmi audycji byli też: Wojciech Tomczyk, dramaturg, scenarzysta teatralny i filmowy, producent wykonawczy i krytyk filmowy oraz Miłosz Lodowski, artysta multimedialny.
rozwiń zwiń