X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Spektakl „Polacy wyjaśniają przyszłość” w Nowym Teatrze

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2018 08:05
– Cokolwiek powiem na temat przyszłości, to może mieć to sens. Jest to przedziwne – powiedział reżyser teatralny Wojciech Ziemilski. W audycji „Domagała się Teatru” nawiązał w ten sposób do swojego najnowszego spektaklu „Polacy wyjaśniają przyszłość”, który wystawiany jest na deskach Nowego Teatru w Warszawie.
Audio
  • 22.09.18 Wojciech Ziemilski: „Wybieganie daleko w przyszłość ma związek z wiarą w coś, co mnie przekracza (…)”.
Jaśmina Polak i Piotr Polak w spektaklu Polacy wyjaśniają przyszłość.
Jaśmina Polak i Piotr Polak w spektaklu "Polacy wyjaśniają przyszłość".Foto: www.facebook.com/pg/MCKNowyTeatr

Jak będzie wyglądał teatr za 100 lat? W ramach cyklu 2118 na to pytanie odpowiedzi szukają artyści związani z Nowym Teatrem: Anna Karasińska, Ania Nowak, Wojciech Ziemilski i Romuald Krężel. Przedstawienie „Polacy wyjaśniają przyszłość” jest przewidywaniem przyszłości teatralnej, ale również pozateatralnej. Widzowie są świadkami projektowania nie tylko teatru XXII wieku, ale również społecznego otoczenia, w którym ów teatr będzie funkcjonował.

– Sztuka jest wizją przyszłości. Każdy pomysł na przyszłość za 100 lat można uzasadnić. Kiedy pisałem teksty na potrzeby przedstawienia, to zauważyłem, że cokolwiek by się wypowiedziało, to można zakorzenić to w jakiś sposób w przyszłości. Jeżeli pozwolimy odlecieć swoim myślom, to nagle okazuje się, że przekładają one nasze wewnętrzne dziwne światy na hasło zatytułowane przyszłość – dodał Wojciech Ziemilski, reżyser spektaklu „Polacy wyjaśniają przyszłość”.

Głównym elementem sztuki jest koncert w formie operowej, który grają dwie osoby. Gość Polskiego Radia 24 podkreślił, że jest on bardzo dziwny i pomieszany. – Muzyka będzie oparta na remiksowaniu sampli, czyli na przetwarzaniu materiału, który dał nam świat – wyjaśnił.

Ponadto Wojciech Ziemilski w szerszy sposób przedstawił również spektakl „Jeden gest”, który został zrealizowany z aktorami głuchoniemymi.

Audycję prowadził Tomasz Domagała.

Polskie Radio 24/db

---------------------------

Data emisji: 22.09.2018

Godzina emisji: 22:06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Musical "Rodzina Addamsów" w Teatrze Syrena

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2018 07:57
W warszawskim Teatrze Syrena wielkim krokami zbliża się premiera osławionej “Rodziny Addamsów” w reż. Jacka Mikołajczyka. Projektantka kostiumów i charakteryzacji, Ilona Binarsch oraz odtwórca roli wujka Festera, aktor Damian Aleksander opowiedzieli o tym, czego mogą spodziewać się, zarówno fani kultowego filmu, jak i miłośnicy teatru.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Joanna Woś: Spełniam się na scenie

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2018 15:00
 - Chcę, żeby każde moje wejście na scenę wiązało się z pewną dozą przeżyć – mówi w audycji "Twarzą w Twarz" Joanna Woś, wybitna polska śpiewaczka.
rozwiń zwiń