X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Festiwal Teatralny Sopot Non-Fiction

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2019 08:45
- To przypomina trochę teatr grecki, gdy publiczność spotykała się na kilka dni i oglądała non-stop teatr - opowiadali w PR24 kuratorzy festiwalu: Adam Nalepa i Roman Pawłowski.
Audio
  • Festiwal "Sopot Non-Fiction" ("DOMAGAŁAsięTEATRU"/PR24)
Sopot Non-Fiction to połączenie festiwalu i rezydencji artystycznej
"Sopot Non-Fiction" to połączenie festiwalu i rezydencji artystycznejFoto: sopotnonfiction.pl

Hamlet Facebook Teatr Polski w Poznaniu-1200.jpg
"Hamlet" w Teatrze Polskim w Poznaniu

"Sopot Non-Fiction" to unikalny przegląd poświęcony teatrowi dokumentalnemu. Podczas rezydencji artystycznej reżyserzy, dramaturdzy i aktorzy pracują nad projektami teatralnymi do których bazą są reportaże, wywiady, artykuły prasowe i inne materiały dokumentalne. Ich pracę zakończy Maraton Non-Fiction – dwudniowy pokaz w formule work in progres.


Oprócz rezydencji artystycznej "Sopot Non-Fiction" to również prezentacje spektakli, które powstały jako efekt poprzednich edycji festiwalu oraz przedstawień autonomicznych, reprezentujących nurt teatru dokumentalnego. O wydarzeniu opowiedzieli kuratorzy festiwalu: Adam Nalepa i Roman Pawłowski.


emocje pixabay 1200x660.jpg
Jakie emocje kryją się w słuchowiskach sopockiego festiwalu "Dwa Teatry"?

Jedyny taki festiwal w Polsce

Goście Tomasza Domagały zwracali uwagę na to, że "Sopot Non-Fiction" to połączenie festiwalu i rezydencji artystycznej. - To jedyne tego rodzaju w Polsce i chyba jedno z niewielu takich miejsc w Europie, w którym zajmujemy się warsztatowo i artystycznie teatrem dokumentalnym - mówili.

- Teatr dokumentalny, czyli oparty na autentycznych źródłach, reportażach, researchu, prawdziwych historiach, zajmuje coraz bardziej znaczące miejsce w sztukach performatywnych - dodali kuratorzy festiwalu.

Zapraszamy do wysłuchania audycji.

Polskie Radio 24 / kstar

* * *

Audycja: "DOMAGAŁAsięTEATRU"

Prowadzący: Tomasz Domagała

Goście: Adam Nalepa, Roman Pawłowski (kuratorzy festiwalu)

Data emisji: 10.08.2019

Godzina emisji: 22:06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jakie emocje kryją się w słuchowiskach sopockiego festiwalu "Dwa Teatry"?

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2019 13:04
W "Kulturalnej Jedynce" mowa o utworach 19. Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry". Dowiedzieliśmy się czym jest słuchowisko współczesne i porozmawialiśmy z twórcami takich dzieł, jak "Pod stopami niebo i nad głową niebo" oraz "W jednym kapciu w drugim bucie", w których można "zasłuchać się" w czasie trwania festiwalu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Festiwal muzyczny Trzy-Czte-Ry Konteksty Kontrasty Konfrontacje

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2019 09:00
Gośćmi audycji "Rozmowa kulturalna" była Lilianna Zalesińska – mezzosopran oraz Paweł Ngo - producent Festiwalu „Trzy-Czte-Ry Konteksty Kontrasty Konfrontacje". Koncerty w ramach tego wydarzenia odbywają się w Studiu Koncertowym im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Hamlet" w Teatrze Polskim w Poznaniu

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2019 08:24
- Potraktujmy "Hamleta" jako pewien wzorzec kulturowy, jako pewną narrację, którą od dziesiątków lat powtarzaliśmy i będziemy powtarzać w teatrze nieustannie - mówi Maja Kleczewska, reżyserka spektaklu zaprezentowanego na 23. Festiwalu Szekspirowskim w Gdańsku.
rozwiń zwiń