Agnieszka Soin: moje doświadczenie w samorządzie zaprocentuje w pracy posła
- Moje wieloletnie doświadczenie w samorządzie będę chciała wykorzystać w pracy na rzecz Dolnego Śląska i całej Polski - mówiła w Polskim Radiu 24 Agnieszka Soin, posłanka PiS. - Zawodowo przez lata byłam związana z Dolnym Śląskiem, byłam też radną w Warszawie - dodała posłanka partii rządzącej.
2019-11-09, 16:57
Posłuchaj
Gość Polskiego Radia 24 podkreślała, że jej wynik wyborczy w tegorocznych wyborach parlamentarnych był efektem "ciężkiej i intensywnej pracy w terenie". - Zdobyłam czterokrotnie więcej głosów niż wtedy, gdy objęłam mandat w czerwcu 2018 po wyborach do europarlamentu - mówiła Agnieszka Soin, która w Sejmie VIII kadencji zastąpiła wybraną do Parlamentu Europejskiego Beatę Kempę.
Powiązany Artykuł
![Magdalena Sroka East News 1200.jpg](http://static.prsa.pl/images/7f32a3d6-78cd-48ee-9752-1375ab2a4c84.jpg)
Magdalena Sroka (Porozumienie): w Sejmie interesuje mnie Komisja Infrastruktury
Doświadczenie samorządowe
Agnieszka Soin podkreślała w rozmowie z Małgorzatą Raczyńską-Weinsberg swoje doświadczenie samorządowe. - Ja w polityce jestem od pięciu lat. W latach 2014-2018 sprawowałam mandat radnej Warszawy. Byłam opisywana jako jedna z najbardziej aktywnych radnych - mówiła. - W latach 2018-2019 byłam radną dzielnicy Śródmieście. Musiałam z tego zrezygnować, ale warto było. Siła oddziaływania Posła daje dużo większe możliwości na rzecz zaangażowania się w sprawy mieszkańców - zaznaczyła.
Przyznała, że w Sejmie IX kadencji będzie pracować m.in. w sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu i komisji gospodarczej. - Przez 20 współpracowałam z przedsiębiorcami, sama byłam przedsiębiorcą i chciałabym ulżyć innym przedsiębiorcom - podkreślała.
REKLAMA
- Prowadzę biuro poselskie we Wrocławiu, mam tam dyżury i chcę stworzyć stronę internetową, na której będzie można zgłaszać problemy, którymi Polacy będą chcieli mnie zainteresować - dodała gość Polskiego Radia 24.
Działania na rzecz ochrony zabytków
Gość Polskiego Radia 24 przyznała, że w kampanii wyborczej zobowiązała się pracować na rzecz ochrony zabytków Polski, w tym - Dolnego Śląska. - Stąd moje zaangażowanie w sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu - podkreślała.
W dalszej części rozmowy Agnieszka Soin mówiła o swoim wykształceniu prawniczym i ekonomicznym. Podkreślała, że ukończyła pięć kierunków studiów podyplomowych - w tym z prawa pracy.
REKLAMA
Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy.
***
Audycja: "Nieznani znani 24"
Prowadzący: Małgorzata Raczyńska-Weinsberg
Gość: Agnieszka Soin (posłanka PiS)
REKLAMA
Data emisji: 9.11.19
Godzina emisji: 16.33
mbl
REKLAMA