more_horiz

Dr Maciej Kawecki. Jeden z najmłodszych i najbardziej wpływowych prawników w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2019 17:00
- Nie czuję się upoważniony do doradzania innym w wyborze ścieżki kariery. Jako 28-latek, świeżo po doktoracie z ochrony danych osobowych, dostałem od ministra cyfryzacji zadanie wdrożenia zmiany systemu prawnego - opowiadał w PR24 dr Maciej Kawecki. - Pracę doktorską obroniłem we wrześniu, a już w listopadzie pracowaliśmy nad zmianą 180 ustaw - dodał.
Audio
dr Maciej Kawecki
dr Maciej KaweckiFoto: PR24/AK

Sylwester Tułajew 1200.jpg
Poprzedni odcinek "Nieznani Znani 24": Sylwester Tułajew

Najbardziej znany urzędnik państwowy w Polsce, 15. na liście najbardziej wpływowych prawników w kraju. Pierwszy urzędnik, który pokazał ludzką twarz i zdecydował się mówić oraz tłumaczyć ważne tematy w telewizjach śniadaniowych. To on tłumaczył Polakom czym jest RODO, walczył z jego absurdami i mówił jakie zagrożenia niesie ze sobą korzystanie z aplikacji FaceApp.

Media społecznościowe przyszłością społecznego dialogu

Dr Maciej Kawacki w rozmowie z Małgorzatą Raczyńską-Weinsberg zwracał uwagę na to, że dzisiejsze czasy wymagają, aby ważne treści przekazywać ludziom w lżejszej formie, np. korzystając z mediów społecznościowych. - Resort cyfryzacji ma konto na instagramie i pozwala sobie na odrobinę szaleństwa - mówił.

- Nagrywaliśmy nad Wisłą, na polu, w lesie różne filmy związane z RODO etc. - dodał.


FaceApp1200.jpg
Aplikacja FaceApp bije rekordy. Co z danymi wrażliwymi?

W wolnym czasie, którego ma bardzo mało, wychodzi na spacery z kotem, który "sięga mu aż do kolan i zachowuje się jak pies", selwarem afrykańskim. - To zwierzę bardzo wymagające, ale wyciąga mnie przynajmniej na spacery. Jest maskotką wszystkich sąsiadów - opowiadał.

- To bardzo aktywny kot. Nazwałem go Chaos - zdradził. 

Zapraszamy do wysłuchania audycji.

Polskie Radio 24 / kstar

* * *

Audycja: "Nieznani Znani 24"

Prowadząca: Małgorzata Raczyńska-Weinsberg

Gość: Dr Maciej Kawecki (Dziekan Wyższej Szkoły Bankowej w Warszawie)

Data emisji: 4.08.2019

Godzina emisji: 16:33

Zobacz także

Zobacz także