X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Cezary Krysztopa: Europa Zachodnia w jakimś sensie umiera

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2019 08:56
- Nie możemy przyjmować zasady fatalizmu, twierdzić, że jesteśmy skazani na postęp, a wszystko co możemy to iść na kompromisy. W takim wypadku czeka na los Europy Zachodniej, która w jakimś sensie umiera – mówił w Polskim Radiu 24 Cezary Krysztopa, publicysta Tysol.pl.
Audio
Lider partii Wiosna Robert Biedroń i Sylwia Spurek podczas konferencji prasowej, 21 bm. przed Pałacem Prezydenckim nt. postulatów dotyczących praw m.in. osób LGBT Plus. Warszawa, 21.03.2019.
Lider partii Wiosna Robert Biedroń i Sylwia Spurek podczas konferencji prasowej, 21 bm. przed Pałacem Prezydenckim nt. postulatów dotyczących praw m.in. osób LGBT Plus. Warszawa, 21.03.2019. Foto: PAP/Radek Pietruszka

Cezary Krysztopa odniósł się do wypowiedzi działaczy  partii Wiosna m.in. postulatów aborcji na żądanie do 12 tyg. ciąży i adopcji dzieci przez pary homoseksualne. - Jest to element wojny cywilizacyjnej, która na razie ma cechy groteski, skoro postulaty zgłasza Robert Biedroń. Ktoś jednak te tezy zbudował i włożył mu do głowy – mówił publicysta.

- Układa się to w jedną całość, z jednej strony aborcja, z drugiej eutanazja. Teoria depopulacji ludzkość może zostać uznana za spiskową, pamiętam jednak wypowiedź jednego z wysokich przedstawicieli ONZ zajmujących  się klimatem, który otwarcie mówił o tym, że ludzi na Ziemi jest za dużo i trzeba użyć wszelakich środków by to zmienić – zauważył gość audycji.

Związki partnerskie, równość małżeńska i edukacja antydyskryminacyjna znajdą się w "piątce" postulatów Wiosny adresowanych do osób LGBT - powiedziała PAP Sylwia Spurek, b. zastępczyni RPO, a obecnie członkini ugrupowania Roberta Biedronia.

"Wiosna zmieni oblicze polskiej polityki, dodamy skrzydeł Europie, dodamy skrzydeł polskiej delegacji, tak żebyśmy już nigdy nie musieli się wstydzić za to, kogo tam wysyłamy" - powiedział Biedroń. Przekonywał, że Wiośnie "udało się wyzwolić energię, jakiej do tej pory jeszcze nikt w polskiej polityce, w ostatnich latach nie wyzwolił".

Więcej w zapisie audycji

Rozmawiał Robert Tekieli

PAP/PR24/ka

____________________ 

Data emisji: 23.03.2019

Godzina emisji: 08:06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Debata poranka". Karta LGBT i edukacja seksualna w polskich szkołach. Komentarze

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2019 09:20
Nie milkną dyskusje na temat karty LGBT podpisanej przez Rafała Trzaskowskiego. Wczoraj pod warszawskim ratuszem odbył się protest przeciwników tej inicjatywy. Mirosław Skowron ("Super Express"), Jacek Liziniewicz ("Gazeta Polska Codziennie") i Karolina Zioło-Pużuk (Centrum Daszyńskiego) dyskutowali na temat edukacji seksualnej w szkołach, adopcji dzieci przez pary LGBT, a także omawiali bieżące tematy polityczne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Waldemar Buda: władze stolicy chciały wprowadzić do szkół LGBT bocznymi drzwiami. Musieliśmy to nagłośnić

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2019 17:09
- Takie osoby jak Paweł Rabiej i Rafał Trzaskowski w zasadzie nie mogą przedstawiać prywatnych poglądów, bo to jest poddawane debacie publicznej. Obaj są w ścisłym kierownictwie swoich partii - powiedział w Polskim Radiu 24 Waldemar Buda, poseł Prawa i Sprawiedliwości.
rozwiń zwiń