Młodzież wobec ideologii LGBT. Pacan: nastolatkowie często nie potrafią powiedzieć kim są

2022-02-12, 11:51

Młodzież wobec ideologii LGBT. Pacan: nastolatkowie często nie potrafią powiedzieć kim są
Jakub Pacan: nastolatkowie nie potrafią powiedzieć kim są. Foto: Ink Drop/Shutterstock

- Młodzi ludzie szukają sensu, a określenie swojej tożsamości zapewnia im komfort. Z jednej strony to jest faktycznie zatrważające, ale z drugiej strony wiele osób nie potrafi rozpoznać swojej przynależności, nastolatkowie nie potrafią powiedzieć kim są - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Jakub Pacan.

Amerykański "Newsweek" podał, że 39 proc. młodych (18-24 l.) ze Stanów Zjednoczonych deklaruje się jako osoby LGBT+. Jakub Pacan ocenił, że jest to "element większego problemu". Zwrócił uwagę na to, że "młodzi ludzie szukają sensu, a określenie swojej tożsamości zapewnia im komfort".

- Z jednej strony to jest faktycznie zatrważające, ale z drugiej strony wiele osób nie potrafi rozpoznać swojej przynależności, nastolatkowie nie potrafią powiedzieć kim są - ocenił. Jak wskazał, elity świata zachodniego coraz częściej odwołują się do twierdzenia, że "świat antyczny był światem biseksualnym, w związku z tym pora do tego powrócić".

Gość audycji odniósł się także do ogólnej "mody na LGBT+" oraz presji, jaka jest nakładana na nastolatków. - Dzieci z rodzin bardzo mocno wierzących też chcą afirmować swoją wiarę, ale mają z tym bardzo duży problem, ponieważ są traktowani jak kosmici, jak relikt przeszłości. Do Polski też to powoli dociera - powiedział.

Jego zdaniem, w deklaracjach dotyczących przynależności do grupy LGBT+ chodzi o "zdefiniowanie pewnego trendu" i powiedzenie, że "jest się otwartym na takich ludzi lub że się z nimi utożsamia".

"Rozwiązłość ideologii"

Jakub Pacan odniósł się także do sprawy 14 gdańskich szkół, które otrzymały pisma z Prokuratury Rejonowej w sprawie zajęć prowadzonych w ramach programu Zdrovve Love. Magistrat poinformował, że jest to efekt zawiadomienia, które złożył minister Przemysław Czarnek. Jak ocenił gość audycji, w wielu polskich miastach "promuje się rozwiązłość ideologii". - To jest światowa rewolucja. Seksualizacja dzieci dzieje się teraz, to się realizuje - powiedział redaktor.

Posłuchaj

Jakub Pacan o przynależności młodych do grupy LGBT+ ("Wojna cywilizacji"/Polskie Radio 24) 24:04
+
Dodaj do playlisty

Więcej w nagraniu.

Czytaj także:

***

Audycja: "Wojna cywilizacji"

Prowadzący: Robert Tekieli

Gość: Jakub Pacan ("Tygodnik Solidarność") 

Data emisji: 12.02.2022

Godzina emisji: 7.35

ng

Polecane

Wróć do strony głównej