more_horiz

Antyaborcyjne prawo w Teksasie. Prof. Kucharczyk: prawodawcy zasługują na pokojowego Nobla

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2022 08:26
- Każda tego typu legislacja (...) odwodzi niektórych od popełnienia złych czynów, czyli od zabicia niewinnej, bezbronnej osoby. Jeśli w ten sposób ratuje się tylko jedno życie, to to prawo spełnia swój cel - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Grzegorz Kucharczyk, historyk z Instytutu Historii Polskiej Akademii Nauk, oceniając teksaskie prawo antyaborcyjne.
Wprowadzone w Teksasie prawo zakazuje aborcji po wykryciu bicia serca dziecka. Prawodawcy zasługują na pokojową nagrodę Nobla - powiedział prof. Grzegorz Kucharczyk
Wprowadzone w Teksasie prawo zakazuje aborcji po wykryciu bicia serca dziecka. "Prawodawcy zasługują na pokojową nagrodę Nobla" - powiedział prof. Grzegorz KucharczykFoto: Reuters/ FORUM

20 maja minionego roku w Teksasie wprowadzono prawo zakazujące aborcji po wykryciu bicia serca dziecka. Od tamtej pory liczba przeprowadzanych aborcji zmniejszyła się o prawie 60 procent. - Prawo od wieków jest nie tylko regulatorem życia społecznego, ale też nauczycielem i ma wartość edukacyjną - ocenił w Polskim Radiu 24 prof. Grzegorz Kucharczyk, historyk z Instytutu Historii PAN. 

"Zasługują na pokojowego Nobla"

- Każda tego typu legislacja (...) odwodzi niektórych od popełnienia złych czynów, czyli od zabicia niewinnej, bezbronnej osoby. Jeśli w ten sposób ratuje się tylko jedno życie, to to prawo spełnia swój cel. Jeśli liczba tzw. aborcji spadła o 60 procent, to znaczy też, że o 60 proc. pomniejszyły się dochody tych, którzy czerpią profity z krwawego przemysłu - mówię o koncernach aborcyjnych typu Planned Parenthood i inni, którzy byli darczyńcami na rzecz kampanii obecnego prezydenta Joe Bidena. - zaznaczył rozmówca Roberta Tekielego. 

Gość Polskiego Radia 24 stwierdził, że wobec tego "nie dziwi specjalnie to, że obecnie urzędujący prezydent amerykański tak bardzo zaangażował się w walkę z prawem, które zostało uchwalone w Teksasie". - W normalnym świecie prawodawcy z Teksasu zasługują na pokojową nagrodę Nobla, ponieważ ich działanie doprowadziło do ukrócenia przemocy adresowanej przeciwko najsłabszym i niewinnym, czyli osobom nienarodzonym. Ale nie żyjemy w normalnym świecie, więc raczej Teksas nagrody pokojowej nie dostanie - powiedział prof. Grzegorz Kucharczyk.

Posłuchaj
23:00 GrzegorzKucharczyk--PR24_mp3 2022_02_05-07-36-27.mp3 Prof. Kucharczyk: w normalnym świecie prawodawcy z Teksasu zasługują na pokojową nagrodę Nobla, ponieważ ich działanie doprowadziło do ukrócenia przemocy adresowanej przeciwko najsłabszym i niewinnym, czyli osobom nienarodzonym ("Wojna cywilizacji"/ PR24)

W rozmowie więcej o "Wojnie cywilizacji". Zachęcamy do wysłuchania nagrania.

Czytaj także:

***

Audycja: "Wojna cywilizacji"

Prowadzący: Robert Tekieli

Gość: prof. Grzegorz Kucharczyk (historyk z Instytutu Historii Polskiej Akademii Nauk)

Data emisji: 5.02.2022

Godzina emisji: 7.35


mbl

Zobacz także

Zobacz także