more_horiz

Wojna cywilizacji. Zatomizowanym społeczeństwem łatwiej manipulować

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2019 10:55
Dziś ataki na szeroko rozumianą kulturę zachodnią często koncentrują się na rozbijaniu rodziny, w celu stworzenia zatomizowanego społeczeństwa. - Bo społeczeństwem, które nie składa się ze wspólnot tylko z jednostek, można w idealny sposób manipulować – powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Gociek, publicysta tygodnika "Do Rzeczy".
Audio
  • 02.02.19 Piotr Gociek o atakach na cywilizację zachodnią
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Tom Wang/shutterstock.com

- Kultura zachodnia jest atakowana i to głównie przez barbarzyńcę wewnętrznego. Ta nowa rewolucja - po francuskiej, bolszewickiej, nazistowskiej i feministycznej - po tych wszystkich przejściach lewicowych – od lat 60. ma inne oblicze. To rewolucja miękka, która niechętnie używa środków przemocy – powiedział prowadzący audycję Robert Tekieli.

Według Piotra Goćka wspomniana nowa rewolucja dziś "używa środków perswazji, używa soft power". - Ale mamy też do czynienia z nieco twardszymi posunięciami, takimi jak marksistowski marsz przez instytucje w naszym najbliższym otoczeniu. Najlepszym przykładem są chyba Niemcy, gdzie pokolenie rewolucji '68 całkowicie przeorało, przemieniło oblicze Niemiec – powiedział publicysta.

Jak podkreślił, lewica w pewnym momencie dokonała przesunięcia akcentów ze spraw ekonomicznych na kulturalne. – Narzędziem opresji nie jest już dystrybucja pieniądza. Bo prawie wszystkie siły polityczne zgadzają się co do tego, że rynek nie może być tak drapieżny jak się niektórym wydawało, że powinny być jakieś formy redystrybucji, jakiejś pomocy społecznej. Spory raczej dotyczą tego, gdzie ustalić granice pewnych posunięć, a nie czy w ogóle podejmować pewne działania – zaznaczył Piotr Gociek.

- Teraz to właśnie kultura, te miękkie rzeczy są narzędziem opresji. Lewica zaczęła szukać rzekomo uciemiężonych grup, żeby w ich imieniu występować i je pomału wyzwalać. Tutaj są korzenie tego marszu. Celem tego ataku jest nie tyle samo rozbicie rodziny, co uzyskanie większej kontroli nad społeczeństwem, to znaczy zatomizowanie społeczeństwa. Bo społeczeństwem, które nie składa się ze wspólnot tylko z jednostek, idealnie się manipuluje – dodał gość Polskiego Radia 24.

Więcej w całej audycji.

Rozmawiał Robert Tekieli.

Polskie Radio 24/bartos

---------------------------

Data emisji: 02.02.2019

Godzina emisji: 8.06

Zobacz więcej na temat: pr24 zachód rodzina

Zobacz także

Zobacz także