more_horiz

Rafał Ziemkiewicz: karta LGBT+ przykładem "małpowania" prymitywnych wzorców z Zachodu

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2019 09:18
– To, co proponuje pan Trzaskowski, jest w wielu punktach sprzeczne z konstytucją – powiedział publicysta Rafał Ziemkiewicz. Odniósł się w ten sposób do podpisanej przez prezydenta Warszawy deklaracji LGBT+.
Audio
  • 2.03.19 Rafał Ziemkiewicz: „Cały czas wierzę, że na propagowaną w deklaracji LGBT ideologię. nie ma w Polsce rynku (…)”.
Rafał Ziemkiewicz
Rafał Ziemkiewicz Foto: PR24/TB

Rafał Trzaskowski powiedział, że deklaracja jest wyrazem tolerancji i otwartości stolicy. – Warszawa musi być miastem przyjaznym, tolerancyjnym i otwartym – dodał. Dokument wywołał spore kontrowersje, gdyż jego zapisy odnoszą się m.in. do dyskusyjnych w niektórych środowiskach kwestii wychowania seksualnego dzieci. Rafał Ziemkiewicz stwierdził, że poczynania Rafała Trzaskowskiego są przykładem pustki programowej, w środowisku, które reprezentuje.

– Dochodzi jedynie do kopiowania najbardziej prymitywnej "zachodniości", czyli m.in. ideologii LGBT. Cały czas wierzę, że w naszym kraju nie ma na to rynku. Mamy tu do czynienia z pewną schizofrenią, bo to, co jest proponowane w deklaracji LGBT+, jest w wielu punktach sprzeczne z konstytucją, a to właśnie ona jest podnoszona niemalże do rangi fetyszu przez ludzi nieodległych od Platformy Obywatelskiej – dodał gość Polskiego Radia 24.

Rafał Ziemkiewicz podkreślił, że próba przeniesienia na nasz grunt niektórych z zapisów deklaracji LGBT+ jest "dowodem kompletnej nieznajomości tego, o co tak naprawdę w nich chodzi". – Wprowadzanie tej ideologii jest robione na złość, bo jak zacznie uczyć się 4-letnie dzieci masturbacji, to wtedy totalna opozycja, w jej mniemaniu, pokaże miejsce wszystkim księżom i prawicowcom – zaznaczył.

Więcej tematów w całej rozmowie.

Audycję "Wojna Cywilizacji" prowadził Rafał Ziemkiewicz.

Polskie Radio 24/db

----------------------------------

Data emisji: 2.03.2019

Godzina emisji: 8.06

Zobacz także

Zobacz także