more_horiz

"Wojna cywilizacji". Kulturowe konteksty rewolucji cywilizacyjnej XXI wieku

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2021 08:24
- Celebryci zdają sobie doskonale sprawę z tego, że funkcjonują w sytuacji, w której bardzo wiele z ich przyszłej kariery i aktualnej sytuacji popularności zależy od graczy, którzy są - delikatnie mówiąc - w sojuszu z owymi niepokojącymi przemianami - mówił w Polskim Radiu 24 dziennikarz Piotr Gociek.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Mazur Travel/Shutterstock

W kolejnej odsłonie audycji "Wojna cywilizacji" prowadzący Robert Tekieli, wraz z gościem, dziennikarzem Piotrem Goćkiem, rozważali zagadnienie kulturowych kontekstów rewolucji cywilizacyjnej XXI wieku.

Gość PR24 został zapytany o postawę wielu celebrytów, którzy rzadko potrafią postawić się wszechobecnej poprawności politycznej. Jak stwierdził, znani ludzie zdają sobie sprawę, że od tego, jaką postawę przyjmą, w znacznym stopniu zależy ich dalsza kariera.

lgbt flaga free.jpg
"Badania przeczą tej narracji". Dr Tymoteusz Zych o atakach na Polskę ws. LGBT

- Celebryci zdają sobie doskonale sprawę z tego, że funkcjonują w sytuacji, w której bardzo wiele z ich przyszłej kariery i aktualnej sytuacji popularności zależy od graczy, którzy są - delikatnie mówiąc - w sojuszu z owymi niepokojącymi przemianami - mówił Piotr Gociek, za przykład dając kanał serwisu streamingowego Netflix, którego kanał już na wejściu wita użytkownika informacją "dlaczego wspieramy LGBT".

Czytaj również:

- To, co Netflix mówi wprost, inni mówią po cichu, a nawet jak nie mówią po cichu, to jest takie "milczące zrozumienie i porozumienie", trochę tak, jak to było dawnymi czasy w tzw. demokracjach ludowych. Nie trzeba było, żeby towarzysz przewodniczący głośno coś mówił, bo wszyscy rozumieli, że są "warunki obiektywne" i w ramach tych warunków trzeba się zachowywać tak, a nie inaczej - dodał.

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
21:10 PR24_mp3 2021_10_23-07-36-50_WC.mp3 Piotr Gociek o kulturowych kontekstach rewolucji cywilizacyjnej w XXI wieku ("Wojna cywilizacji" / PR24)

* * *

Audycja: "Wojna cywilizacji"
Prowadzi: Robert Tekieli
Gość: Piotr Gociek (dziennikarz)
Data emisji: 23.10.2021
Godzina emisji: 07.36

PR24/jmo

Zobacz także

Zobacz także