X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Kpt. Aleksander Kuchciewicz: Sowieci byli jeszcze gorszymi okupantami niż Niemcy

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2019 20:25
– Jak najdłużej chcieliśmy być wierni przysiędze, jaką złożyliśmy. Mój brat powiedział pewnego razu do ojca: Tata, Polak pada na kolana tylko przed Bogiem, przed nikim innym – wspominał kpt. Aleksander Kuchciewicz.
Audio
  • 4.04.19 kpt. Aleksander Kuchciewicz: Sowieci byli jeszcze gorszymi okupantami niż Niemcy.

Kpt. Aleksander Kuchciewicz pochodzi z niezwykle patriotycznej rodziny. Urodził się w 1933 roku w Łęcznej na Lubelszczyźnie, gdzie mieszka do dziś. Razem z braćmi walczył o wolną Polskę. Adam Stanisław Kuchciewicz był żołnierzem dwóch okupacji i dwóch konspiracji. Zginął w 1953 roku. Natomiast drugi brat – Wiktor – poniósł śmierć z rąk Sowietów osiem lat wcześniej.

Bohater naszej audycji był m.in. łącznikiem w Zrzeszeniu Wolność i Niezawisłość. Jak wyglądał szlak bojowy kpt. Aleksandra Kuchciewicza i jego braci? W jaki sposób toczyły się walki z sowieckim okupantem na Lubelszczyźnie? O tym w całej rozmowie. Zapraszamy do jej wysłuchania.

Audycję "Powroty z niepamięci" prowadził Tadeusz Płużański.

Zachęcamy również do wysłuchania rozmów z innymi bohaterami walk o wolność i niepodległość Polski.

Polskie Radio 24/db

-----------------------------------

Data emisji: 4.04.2019

Godzina emisji: 21.35

Czytaj także

Ppłk Mieczysław Orzełek: nie godziliśmy się z sowiecką okupacją

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2019 07:02
- Stanisław Sojczyński "Warszyc" był bohaterem. Walczył w kampanii wrześniowej z dwoma okupantami. Był też dobrym, prawym człowiekiem - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 ppłk Mieczysław Orzełek, prezes Ogólnokrajowego Związku Byłych Żołnierzy KWP.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mjr Miron Borejsza: wojsko miałem we krwi

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2019 22:20
– Urodziłem się w koszarach, a mój ojciec był zawodowym żołnierzem. Wojsko miałem we krwi. Poza tym członkowie mojej rodziny byli również w konspiracji. To wszystko wpłynęło na to, że dołączyłem do ruchu oporu przeciwko zaborcom – powiedział w audycji "Powroty z niepamięci" mjr Miron Borejsza ps. Błysk.  
rozwiń zwiń