more_horiz

Festiwal NNW w Pustkowie. Romuald Rzeszutek: będą łzy wzruszenia i emocje

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2020 23:00
- Polska regionalna jest bardzo ważna. Tam też są bohaterowie, których chcielibyśmy upamiętniać. Staramy się dobrać reprezentatywne postaci, zapomniane - tak o retrospektywach festiwalu NNW w Pustkowie mówił w Polskim Radiu 24 Romuald Rzeszutek z Mielca, regionalista i koordynator tych wydarzeń.
Żołnierze Wyklęci
Żołnierze Wyklęci Foto: IPN

Posłuchaj
23:32 [PR24]PR24 (mp3) 23 listopad 2020 22_06_05.mp3 Romuald Rzeszutek o NNW w Pustkowie ("Towarzystwo niepokornych"/Polskie Radio 24)

 

W najbliższych dniach w Pustkowie organizowany będzie Festiwal Niepokorni Niezłomni Wyklęci. O społecznych inicjatywach, które mają upamiętnić Żołnierzy Wyklętych, mówił w Polskim Radiu 24 Romuald Rzeszutek z Mielca, regionalista, inicjator budowy pomnika Żołnierzy Wyklętych i Niezłomnych w Mielcu.

- Takich wydarzeń w Pustkowie nigdy nie było. Wcześniej organizowaliśmy je między innymi w Mielcu. Polska regionalna jest bardzo ważna. Tam też są bohaterowie, których chcielibyśmy upamiętniać. Staramy się dobrać reprezentatywne postaci, zapomniane. Jutro czy pojutrze odbędą się gale. Będą łzy wzruszenia, emocje - mówił Rzeszutek. 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Audycja: "Towarzystwo niepokornych"

Prowadzący: Jan RumanArkadiusz Gołębiewski, Paweł Nowacki

Gość: Romuald Rzeszutek (regionalista, inicjator budowy pomnika Żołnierzy Wyklętych i Niezłomnych w Mielcu))

Data emisji: 23.11.2020

Godzina: 22.06

kad

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem