more_horiz

Festiwal NNW w Pustkowie. Romuald Rzeszutek: będą łzy wzruszenia i emocje

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2020 23:00
- Polska regionalna jest bardzo ważna. Tam też są bohaterowie, których chcielibyśmy upamiętniać. Staramy się dobrać reprezentatywne postaci, zapomniane - tak o retrospektywach festiwalu NNW w Pustkowie mówił w Polskim Radiu 24 Romuald Rzeszutek z Mielca, regionalista i koordynator tych wydarzeń.
Żołnierze Wyklęci
Żołnierze Wyklęci Foto: IPN

Posłuchaj
23:32 [PR24]PR24 (mp3) 23 listopad 2020 22_06_05.mp3 Romuald Rzeszutek o NNW w Pustkowie ("Towarzystwo niepokornych"/Polskie Radio 24)

 

W najbliższych dniach w Pustkowie organizowany będzie Festiwal Niepokorni Niezłomni Wyklęci. O społecznych inicjatywach, które mają upamiętnić Żołnierzy Wyklętych, mówił w Polskim Radiu 24 Romuald Rzeszutek z Mielca, regionalista, inicjator budowy pomnika Żołnierzy Wyklętych i Niezłomnych w Mielcu.

- Takich wydarzeń w Pustkowie nigdy nie było. Wcześniej organizowaliśmy je między innymi w Mielcu. Polska regionalna jest bardzo ważna. Tam też są bohaterowie, których chcielibyśmy upamiętniać. Staramy się dobrać reprezentatywne postaci, zapomniane. Jutro czy pojutrze odbędą się gale. Będą łzy wzruszenia, emocje - mówił Rzeszutek. 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Audycja: "Towarzystwo niepokornych"

Prowadzący: Jan RumanArkadiusz Gołębiewski, Paweł Nowacki

Gość: Romuald Rzeszutek (regionalista, inicjator budowy pomnika Żołnierzy Wyklętych i Niezłomnych w Mielcu))

Data emisji: 23.11.2020

Godzina: 22.06

kad

Zobacz także

Zobacz także