more_horiz

"Truchlin". Czeski bestseller z mroczną dzielnicą Pragi w tle

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2020 10:19
Szczypta grozy, detektywistyczne zacięcie autora i podkreślające pełną napięcia atmosferę czarno-białe ilustracje to tylko niektóre z zalet powieści "Truchlin" autorstwa Vojtěcha Matochy. O książce, która doczekała się nominacji do najważniejszych nagród literackich, w audycji "Posłowie" mówili Piotr Gociek i Łukasz Orbitowski.
Okładka książki Truchlin
Okładka książki "TruchlinFoto: mat. pras.

Truchlin to tajemnicza dzielnica Pragi, gdzie czas zatrzymał się sto lat temu. Nikt nie wie, dlaczego nie działa tam elektryczność: nie świecą lampy, nie jeżdżą tramwaje, nie gra radio, a telefon nie łapie zasięgu. Pewnego dnia złowieszcza ciemność Truchlina zaczyna rozlewać się na dalsze ulice i osiedla, wkrótce może objąć całą stolicę Czech.

okładka-Kotolotki-1200.jpg
"Kotolotki" Ursuli Le Guin. Orbitowski: zastanawiam się, skąd się bierze urok tej książki

Posłuchaj

23:05 PR24_AAC 2020_07_08-22-06-20.mp3 Piotr Gociek i Łukasz Orbitowski o książkach "Truchlin" i "Prince Polonia" ("Posłowie")

Jirka, zupełnie przypadkiem, zostaje wplątany w rozgrywkę, od której zależy los miasta. Wraz z przyjaciółką, En, musi odkryć największą tajemnicę Truchlina i zapobiec zbliżającej się katastrofie.

Co skrywa niegościnna dzielnica? Kim był Dalibor Nápravník? Do czego służą żarówki wypełnione zielonym płynem? Dlaczego dziadek Jirki nie mówi wszystkiego? I czy cała Praga pogrąży się w ciemności?

Ponadto w audycji rozmowa o książce "Prince Polonia" Maxa Cegielskiego.

* * *

Audycja: "Posłowie"
Prowadzą: Piotr GociekŁukasz Orbitowski
Data emisji: 08.07.2020
Godzina emisji: 22.06

mat.pras./Polskie Radio 24/db

Zobacz także

Zobacz także