X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Tam warto spędzić wakacje". Izabela Wolniak o polskiej wsi

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2020 09:31
- Polska wieś to miejsce, gdzie warto spędzić wakacje - powiedziała na antenie Polskiego Radia 24 Izabela Wolniak (Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi). - Wszystkie regiony Polski są niezwykle zróżnicowane - dodała.
nz kobiety w strojach ludowych
n/z kobiety w strojach ludowychFoto: PAP/Jacek Bednarczyk

- To, co najpiękniejsze w naszym kraju, to polska wieś - stwierdziła prowadząca audycję "Między Nami Kobietami" Anna Popek.

"Można nauczyć się kowalstwa lub tkactwa"

Gościem PR24 była Izabela Wolniak, która mówiła m.in. o znaczeniu poszerzania wiedzy nt. mieszkańców obszarów wiejskich.


- To, co nazywamy dziedzictwem kulturowym, to dzieła człowieka i przyrody. To należy doceniać, jedno bez drugiego nie istnieje - podkreślała Izabela Wolniak, która opowiadała, czym na co dzień zajmuje się Narodowy Instytut Dziedzictwa i Kultury Wsi. Wspomniała m.in. o trwającym konkursie "Wakacje na wsi #odkrywam".

Posłuchaj

23:12 POPEK.mp3 24.06.2020 Izabela Wolniak o polskiej wsi w czasie pandemii. (Między Nami Kobietami / PR24)

 - Zakończenie akcji za kilka dni. Dostajemy bardzo dużo zgłoszeń. Są to np. wioski tematyczne, które zachęcają do ich odwiedzenia, takie jak wioska dinozaurów albo dotycząca rzemiosła - kowalska, tkacka. Można tam nauczyć się kowalstwa lub dowiedzieć się, jak wyglądała w XIX wieku produkcja narzędzi - wyliczała Izabela Wolniak.


wieś
Projekt "odpoczywaj na wsi". Podczas epidemii, agroturystyka ucierpiała najmniej

W audycji także o tym, za co Polacy kochają polską wieś. - To ogromna różnorodność. Wszystkie regiony są niezwykle zróżnicowane. Polska wieś to miejsce, gdzie warto spędzić wakacje, a czas wakacyjny to świetna okazja do poznania i zakochania się we wsi - powiedziała Izabela Wolniak.

Ponadto poruszone zostały tematy dotyczące m.in. artystów ludowych.

Zapraszamy do wysłuchania audycji.

* * *

Audycja: "Między nami, kobietami"

ProwadzącyAnna Popek

GośćIzabela Wolniak, Narodowy Instytut Dziedzictwa i Kultury Wsi

Data emisji: 24.06.2020

Godzina emisji: 23.35

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Odpoczynek na wsi. Agroturystyka potrzebuje promocji

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2018 13:59
Ważnym elementem polityki rządu jest wsparcie rozwoju turystyki krajowej. W ten kierunek wpisuje się też agroturystyka. W tym roku na jeszcze szerszą skalę kontynuowany będzie projekt "Odpoczywaj na wsi", organizowany wspólnie przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Polską Organizację Turystyczną oraz Polską Federację Turystyki Wiejskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Między nami kobietami": o kursach małżeńskich online

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2020 23:59
W czasie przedłużającej się izolacji społecznej warto zatroszczyć się o relacje z naszą drugą połówką. Agnieszka Tompolska tłumaczyła jak to zrobić bez wychodzenia z domu i skutecznie zbudować lepszą relację bliskości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Między nami kobietami": o terapeutycznym działaniu literatury

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2020 23:59
Polonistka Kama Stoiłowa na co dzień uczy w gliwickim liceum ogólnokształcącym. W audycji opowiedziała, jak dzisiaj wyglądają lekcje, a także poleciła kilka tytułów z literatury, które mogą umilić czas izolacji w domach i pomóc zrozumieć obecną sytuację.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Między nami kobietami". Św. Jan Paweł II, hetman Chrystusa

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2020 23:59
Niedawno obchodziliśmy 100. rocznicę urodzin papieża Polaka. O jego niezwykłej postaci opowiadała w audycji "Między nami kobietami" Jolanta Sosnowska, dziennikarka i autorka czterotomowej biografii Ojca Świętego pt. "Hetman Chrystusa". Zachęcała do wyruszenia w wycieczkę po Polsce śladami świętego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Projekt "odpoczywaj na wsi". Podczas epidemii, agroturystyka ucierpiała najmniej

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2020 16:33
Zainteresowanie wypoczynkiem na wsi jest ogromne, do końca września wszystkie kwatery są już zarezerwowane - wynika z informacji przedstawionej przez Polską Organizację Turystyki.
rozwiń zwiń