more_horiz

"Właściwa droga do małżeństwa". Dr Zuzanna Górska-Kanabus o swoim autorskim programie dla kobiet

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2022 09:32
- Pragnienie założenia rodziny to jedno, a wiedza i umiejętność zbudowania trwałego związku to coś totalnie innego - mówiła w Polskim Radiu 24 dr Zuzanna Górska-Kanabus, psycholog i coach relacji, autorka programu "Kierunek Małżeństwo".
Warto stworzyć taki program, który pomoże dziewczynom wejść na tę drogę do małżeństwa, do budowania trwałego związku. Dr Zuzanna Górska-Kanabus o autorskim programie dla kobiet.
Warto stworzyć taki program, który pomoże dziewczynom wejść na tę drogę do małżeństwa, do budowania trwałego związku. Dr Zuzanna Górska-Kanabus o autorskim programie dla kobiet.Foto: Pexels/Pixabay

Gościem audycji była dr Zuzanna Górska-Kanabus, która opowiedziała o tym, dlaczego zdecydowała się na pomoc kobietom w znalezieniu męża. Jak wskazała autorka programu "Kierunek Małżeństwo", pomysł miał związek z "jej osobistym doświadczeniem". 

- Sama miałam 36 lat, jak stanęłam na ślubnym kobiercu. Wcześniej zdałam sobie jednak sprawę, że pragnienie założenia rodziny to jedno, a wiedza i umiejętność zbudowania trwałego związku to coś totalnie innego - oceniła.

Doświadczenie osobiste

- Bazując na moim doświadczeniu osobistym, i też zawodowym jako psychologa, stwierdziłam, że warto stworzyć taki program, który pomoże dziewczynom wejść na tę drogę do małżeństwa, do budowania trwałego związku - zaznaczyła.

Jak podkreśliła, "dosyć łatwo jest wejść w taką krótkotrwałą relację, która na chwilę zagłuszy ból samotności". - Dużo trudniej wybrać właściwego mężczyznę do związku i samej stać się otwartą na ten związek, gotową do wejścia w relację - wskazała.

Spytana o to, dlaczego kobietom trudno jest znaleźć męża mimo deklaracji otwartości, wskazała, że "powodów jest dużo". - Ciężko tak jednoznacznie wskazać jeden - dodała.


O wspomnianych powodach i metodach na nie, więcej w nagraniu.

Posłuchaj
23:03 PR24_mp3 2022_01_12-23-36-11.mp3 Dr Zuzanna Górska-Kanabus: łatwo jest wejść w taką krótkotrwałą relację, która na chwilę zagłuszy ból samotności (Polskie Radio 24)

***

Audycja: "Między nami kobietami"

Prowadzący: Anna Popek

Gość: dr Zuzanna Górska-Kanabus, psycholog i coach relacji, autorka programu "Kierunek Małżeństwo"

Data emisji: 12.01.2021

Godzina: 23:35 


jb

Zobacz także

Zobacz także