more_horiz

"Jesteśmy nauczycielkami macierzyństwa". Lucyna Mirzyńska o roli położnej w życiu kobiety

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2022 11:33
- Każda kobieta, niezależnie od wieku, niezależnie od swoje sytuacji powinna mieć wybraną położną rodzinną, znać ją i wiedzieć o jaką pomoc może ją prosić - mówiła w Polskim Radiu 24 Lucyna Mirzyńska, położna środowiskowo-rodzinna, autorka książki "Pierwsza pomoc w nauce macierzyństwa. Sprawdzone rady położnej rodzinnej".
Lucyna Mirzyńska: jesteśmy nauczycielkami macierzyństwa.
Lucyna Mirzyńska: jesteśmy nauczycielkami macierzyństwa.Foto: Iryna Inshyna/Shutterstock

Tematem audycji było macierzyństwo i to jak się do niego przygotować. Położna środowiskowo-rodzinna, Lucyna Mirzyńska, odpowiedziała między innymi na pytanie, czy macierzyństwa można się nauczyć.

Zapytana o zawód położnej, wskazała, że "kompetencje są bardzo szerokie". - To, co ja wybrałam, co dla mnie jest niezmiernie ważne w zawodzie, to edukacja, to przygotowanie rodziny, ale przede wszystkim kobiety, do tego, aby stała się mamą - powiedziała.

- Położne rodzinne są nauczycielami macierzyństwa - oceniła. - Tak o sobie często mówimy i cieszę się, że w ten sam sposób mówią o mnie też moje pacjentki - dodała.

Podkreśliła, że "mało kto wie, że tak naprawdę każda kobieta, niezależnie od wieku, niezależnie od swoje sytuacji powinna mieć wybraną położną rodzinną, znać ją i wiedzieć, o jaką pomoc może ją prosić". 

Jak dodała, "według Narodowego Funduszu możemy spotykać się z pacjentkami już od 21. tygodnia ciąży".

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
23:01 PR24_mp3 2022_01_26-23-35-33.mp3 Lucyna Mirzyńska: jesteśmy nauczycielkami macierzyństwa (Polskie Radio 24)

***

Audycja: "Między nami kobietami"

Prowadzący: Anna Popek

Gość: Lucyna Mirzyńska, położna środowiskowo-rodzinna, autorka książki "Pierwsza pomoc w nauce macierzyństwa. Sprawdzone rady położnej rodzinnej".

Data emisji: 26.01.2021

Godzina: 23.35


jb

Zobacz także

Zobacz także