more_horiz

Czwarta edycja Pikniku Szwajcarskiego. "Będzie to prawdziwie letnia impreza"

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2022 12:15
- Teren jest przepięknie przygotowany, będzie chłodno dzięki drzewom, zostanie uruchomiona fontanna i myślę, że to będzie prawdziwie letnia impreza - powiedziała o Pikniku Szwajcarskim Katarzyna Błażejewska z Ambasady Szwajcarii.
Katarzyna Błażejewska o Pikniku Szwajcarskim: będzie to prawdziwie letnia impreza
Katarzyna Błażejewska o Pikniku Szwajcarskim: będzie to prawdziwie letnia imprezaFoto: Mikolaj Niemczewski/Shutterstock

W piątek w Warszawie odbędzie się Piknik Szwajcarski - event przygotowany przez Ambasadę Szwajcarii w Polsce. Katarzyna Błażejewska opowiedziała na antenie Polskiego Radia 24 o szczegółach tego wydarzenia. Jak wskazała, związane jest ono ze świętem narodowym Szwajcarii, które przypada 1 sierpnia.

- Jednak my w Warszawie mamy wtedy inną, ważną rocznicę - wybuchu Powstania Warszawskiego - dlatego świętujemy troszkę wcześniej. Dzięki temu liczmy też na wakacyjny klimat oraz piękną pogodę - powiedziała.

"Prawdziwie letnia impreza"

Jak dodała, już po raz czwarty Piknik Szwajcarski odbędzie się w Dolince Szwajcarskiej. - Teren jest przepięknie przygotowany przez miasto, będzie chłodno dzięki drzewom, zostanie też uruchomiona fontanna i myślę, że to będzie prawdziwie letnia impreza - powiedziała. Wskazała ponadto, że event jest dedykowany głównie publiczności warszawskiej, a także Szwajcarom, którzy mieszkają na stałe w Polsce.

- Ale przybędą też goście z całej Polski. Ogromnie nas cieszy, że Ambasada Szwajcarii ma tak dużo przyjaciół w całym kraju. Będzie to przede wszystkim rodzinne święto - dyplomaci nie przyjdą w garniturach, tylko w krótkich spodenkach i z bliskimi - zapowiedziała.

Gość audycji dodała ponadto, że każda edycja ma swój niepowtarzalny charakter. - Co roku chcemy zaskoczyć naszą publiczność. W zeszłym roku spotykaliśmy się z Gwardią Szwajcarską, a w tym chcemy poruszyć bardzo aktualny temat - przyszłości naszej planety oraz żywności. Chcemy pokazać, że można szukać innowacyjnych rozwiązań i Szwajcaria właśnie takie alternatywy pokazuje i proponuje - wskazała.

Czytaj także:

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
23:46 PR24_mp3 2022_06_29-23-35-22.mp3 Katarzyna Błażejewska o czwartej edycji Pikniku Szwajcarskiego ("Między nami kobietami/Polskie Radio 24) 

***

Audycja: "Między nami kobietami"

Prowadząca: Anna Popek

Gość: Katarzyna Błażejewska (Ambasada Szwajcarii)

Data emisji: 29.06.2022

Godzina: 23.35

ng

Zobacz także

Zobacz także