more_horiz

"Wszystko zaczęło się od pamiętnika moich przodków". Joanna Hempel o swojej książce

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2022 10:47
- Kiedy na starsze lata zmęczyłam się wszystkim, co do tej pory robiłam, specjalnie dla rodziny przetłumaczyłam z języka angielskiego na język polski rodzinny pamiętnik, który prowadzony był przez moich przodków - powiedziała w Polskim Radiu 24 Joanna Hempel, autorka książek.
Okładka książki Joanny Hempel
Okładka książki Joanny Hempel Foto: znak.com.pl

Niedawno w Polsce ukazała się książka Joanny Hempel pod tytułem "Księgi wojny i miłości". I to właśnie ona była przedmiotem audycji "Między nami kobietami"

Pamiętnik przodków

- W pierwszej kolejności napisałam tę książkę w języku angielskim - przekazała Joanna Hempel. Wyjaśniła, że kiedy na starsze lata zmęczyła się wszystkim, co do tej pory robiła, specjalnie dla rodziny przetłumaczyła z języka angielskiego na język polski rodzinny pamiętnik, który prowadzony był przez jej przodków. 

- Był to okres I wojny światowej, kiedy to moja rodzina była rozproszona po całej Europie. Mieszkali oni w Polsce, na Litwie i w Rosji. Stwierdziłam, że jest to bardzo ciekawy okres, a dodatkowo w Australii ludzie szaleją na punkcie I wojny światowej, jest to dla nich bardzo ważna epoka - tłumaczyła Joanna Hempel. 

- Wiedziałam, że bardzo mało informacji jest o wschodnim froncie w języku angielskim, więc zaczęłam to pisać - przekazała gość PR24. - Pisząc tę książkę, bardzo długo zbierałam materiał. Odwiedziłam Polskę, Rosję i Litwę - mówiła.  

Czytaj więcej:

Więcej w nagraniu. 

Posłuchaj
22:58 PR24_AAC 2022_09_07-23-36-01.mp3 Joanna Hempel: wszystko zaczęło się od pamiętnika moich przodków (Między nami kobietami/Polskie Radio 24)

***

Audycja: "Między nami kobietami"

Prowadzący: Anna Popek

Gość: Joanna Hempel, autorka książek

Data emisji: 07.09.2022

Godzina: 23.36

nj

Zobacz także

Zobacz także