more_horiz

"Znalazłam swój cel, to pomaganie". Małgorzata Gosiewska o życiowej misji

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2023 09:40
- W moim życiu w 2007 r., kiedy przegrałam wybory do Sejmu i stanęłam w sytuacji, gdy nie miałam pracy, a na barkach miałam kredyt, pojawił się kryzys - mówiła w Polskim Radiu 24 Małgorzata Gosiewska, wicemarszałek Sejmu.
Małgorzata Gosiewska
Małgorzata GosiewskaFoto: PR24/AK

Małgorzata Maria Gosiewska to polityk i urzędnik samorządowy, zaangażowana w pomoc humanitarną. W latach 2005–2007 i od 2011 r. poseł na Sejm V, VII, VIII i IX kadencji, a od 2019 r. wicemarszałek Sejmu VIII i IX kadencji. Annie Popek opowiedziała o swojej karierze, życiowej misji, uchyliła też rąbka tajemnicy ze swego życia prywatnego.

"Polityka była naturalnym kierunkiem"

Gość PR24 powiedziała, że w jej życiu pewne rzeczy przyszły naturalnie i nie były one w szczególny sposób planowane. Polityka, jak dodała, była w jakimś sensie naturalnym kierunkiem. - Wychowywałam się w komunie, zawsze chciałam ten system zmieniać, a kiedy przyszły studia, pojawiło się Niezależne Zrzeszenie Studentów i kontakt z bibułą, przywożenie jej i kontakt ze śp. Lechem Kaczyńskim - powiedziała Małgorzata Gosiewska.

Jak podkreśliła, po Okrągłym Stole pojawiła się możliwość zatrudnienia, wtedy jeszcze w Tymczasowej Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność" w Gdańsku. - W szkole zawsze opiekowałam się słabszymi, upominałam się o nich, moje wybory wynikały z tego co mam w środku oraz z tego, co wyniosłam z domu rodzinnego. Czasami jednak trzeba wsłuchać się w siebie, w Boga, to on prowadzi - wyjaśniła Małgorzata Gosiewska.

"Pojawił się kryzys"

Przypomniała, że w jej życiu w 2007 r., kiedy przegrała wybory do Sejmu i stanęła w sytuacji, gdy nie miała pracy, a na barkach miała kredyt, pojawił się kryzys. - Wtedy to pojawiła się nagle propozycja pracy dla prezydenta Lecha Kaczyńskiego, ale sprawy którymi miałam się zajmować nie były moimi, szukałam więc czegoś innego i znalazłam, to była pomoc humanitarna - powiedziała wicemarszałek Sejmu.

Czytaj też:

Posłuchaj
23:25 PR24_mp3 2023_02_08-23-35-15.mp3 "Znalazłam swój cel, to pomaganie". Małgorzata Gosiewska o swojej karierze i życiowym celu ("Między nami kobietami")

***

Audycja: "Miedzy nami kobietami"

Prowadzący: Anna Popek

Gość: Małgorzata Gosiewska (wicemarszałek Sejmu)

Data emisji: 08.02.2023

Godzina: 23:35 

PR24/pj

Zobacz także

Zobacz także