X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Łukasz Adamski o filmie "Pan T.": zdumiewająca i eklektyczna produkcja

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2019 22:29
- Tam, gdzie ten film jest surrealistyczną podróżą przez stalinizm, to jest bardzo dobry - ocenił "Pana T." Piotr Gociek. - To zdumiewająca produkcja, ale też film, który balansuje między gatunkami - mówił Łukasz Adamski. 
Audio
  • Piotr Gociek i Łukasz Adamski o premierach filmowych nadchodzącego tygodnia ("Nakręceni"/ PR24)
Projektor filmowy - zdj. ilustracyjne
Projektor filmowy - zdj. ilustracyjneFoto: Pixabay

Do kin wchodzi film "Pan T." w reżyserii Marcina Krzyształowicza. To przesycona nostalgią podróż do niezwykłego świata, w którym słynni pisarze i poeci artystycznej bohemy zasiadywali w knajpach i kawiarniach ukradkiem komentując zło otaczającego ich świata. Jest to najnowszy film Marcina Krzyształowicza – nagrodzonego Orłem i Srebrnymi Lwami na festiwalu filmowym w Gdyni twórcy "Obławy".

wiedźmin netflix 1200.jpg
Premiery filmowe: "Gwiezdne Wojny, "Kod Dedala", "Kraina miodu", "Wiedźmin"

Piotr Gociek podkreślał, że twórcy filmu wykonali "przedziwną figurę", bo, "w tej opowieści o stalinowskim PRL podobieństw do biografii Tyrmanda jest bardzo dużo". - Te najciekawsze elementy są pożyczone z biografii Tyrmanda - ocenił.

Stylistycznie ciekawe dzieło

Piotr Gociek podkreślał, że "żałuje, że nie doszło do oficjalnej współpracy między twórcami filmu a spadkobiercami Leopolda Tyrmanda". - To byłby bardzo dobry film, gdyby w głowie tytułowego »Pana T.« rozgrywały się sceny ze "Złego - mówił Gociek.

- To jest film, który stylistycznie jest bardzo ciekawie zrobiony - jest czarno biały. To też film, który balansuje między gatunkami. Mamy ironię, mamy groteską, miejscami wchodzi w wizje, miejscami w historyczne kino - pojawia się postać Bieruta palącego Marihuanę. To wszystko jest ujęte w ramy kina bardzo eklektycznego gatunkowo - ocenił Łukasz Adamski.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Filmy i seriale historyczne. Podsumowanie roku 2019

W ocenie Piotra Goćka, ten eklektyzm dobrze robi filmowi. - Tam, gdzie ten film jest surrealistyczną podróżą przez stalinizm, to jest bardzo dobry. Ta szpila ironii zawsze była najlepszą metodą walki z systemami opresyjnymi - ocenił Piotr Gociek.

W audycji także o nowej części "Gwiezdnych Wojen", oraz o "Wiedźminie" w adaptacji Netflixa.

***

Audycja: "Nakręceni - magazyn premier filmowych"

Prowadzący: Piotr Gociek i Łukasz Adamski

Data emisji: 26.12.2019

Godzina emisji: 22.06


mbl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Nakręceni". Le Mans '66 czyli Ford vs. Ferrari

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2019 22:30
- Ten film ma wszystko, czego wymagamy od dobrego komercyjnego kina, dobrzy aktorzy, fajne dialogi, piękna akcja, dużo ruchu – mówił o filmie "Le Mans '66" Piotr Gociek. Nowości filmowe recenzował również Łukasz Adamski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Na noże", czyli pastisz kryminałów i hołd dla Agaty Christie

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2019 22:45
Piotr Gociek i Łukasz Adamski mówili w "Poczytniku" o filmie "Na noże", który ich zdaniem jest świetnie zrealizowany pod kątem scenariusza i obsady. Podkreślili sposób, w jaki dzieło nawiązuje do klasyki kryminału.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Osierocony Brooklyn" E. Nortona, czyli inscenizacja odbiegająca od literatury

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2019 22:35
Łukasz Adamski i Piotr Gociek mówili m.in. o filmie "Osierocony Brooklyn" w reżyserii Edwarda Nortona, dla którego był to powrót do reżyserki po 19 latach przerwy.
rozwiń zwiń