more_horiz

Piotr Gociek w PR24 o nowym filmie Netflixa: "BigBug" jest dziwny

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2022 11:20
- Grupa ludzi zamknięta jest w jednym budynku za sprawą buntu robotów - o filmie "BigBug" powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Piotr Gociek.
Piotr Gociek: BigBug to jest taka farsa, której akcja rozgrywa sięw roku 2045.
Piotr Gociek: "BigBug" to jest taka farsa, której akcja rozgrywa się w roku 2045.Foto: Netflix/Filmweb

W najnowszym odcinku audycji "Nakręceni - magazyn premier filmowy" prowadzący omówili między innymi najnowszy film dostępny na Netflixie, "BigBug".

Zdaniem Piotra Goćka jest to "film dziwny". - "BigBug" to jest taka farsa, której akcja rozgrywa się w roku 2045 - powiedział. - Mamy tam do czynienia niemal z jednością czasu, miejsca i akcji. Grupa ludzi zamknięta jest w jednym budynku za sprawą robociej apokalipsy. W sumie może nie apokalipsy, ale buntu robotów - ocenił.

"Roboty o zapędach totalitarnych"

- Te roboty swoją drogą dzielą się w filmie na dwa zupełnie różne gatunki - wskazał. - Są dobre roboty, takie nasze, oswojone, które przygotowują ludziom śniadanie, sprzątają, prasują ubrania i tak dalej. I one ludziom kibicują - wymienił i dodał, że "mamy też roboty o zapędach totalitarnych". - Takie, które chcą ludzi przerobić na konserwy i mają własne plany zagłady gatunku ludzkiego - zaznaczył.

- To wszystko opowiedziane jest w niesłychanie francuski sposób - zauważył. - Główne konflikty, które w owym zamknięciu, w tym domu przyszłości mają miejsce, obracają się wokół spraw damsko-męskich, delikatnie mówiąc - wskazał.

"Tradycja francuskiej komedii"

Łukasz Adamski podkreślił z kolei, że co do filmu jest "bardzo na tak". - To jest farsa czerpiąca z najlepszej tradycji francuskiej komedii - ocenił. - Jest tu trochę Bunuela, ja nawet gdzieś dostrzegam ten dyskretny urok burżuazji - wskazał.

- Znajdujemy tam liberałów, którzy są bardzo zlaicyzowani, mają pewne konflikty o podłożu seksualnym, ale chcą również być tymi ludźmi z wyższych sfer - powiedział. - A tu pojawiają się te roboty, czyli ta klasa niższa - zauważył.

Jak podsumował, "jest to film, który ma wątek klasowy, ale taki francuski". - Bez tych pretensji amerykańskich, marksistowskich - dodał.


Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
22:18 PR24_mp3 2022_02_17-22-06-54.mp3 Łukasz Adamski i Piotr Gociek o filmie "BigBug" (Polskie Radio 24)

* * *

Audycja: "Nakręceni - magazyn premier filmowych"

Prowadzą: Piotr Gociek Łukasz Adamski

Data emisji: 17.02.2022

Godzina emisji: 22.06

jb

Zobacz także

Zobacz także