more_horiz

"Doktor Strange w multiwersum obłędu". Adamski o zmianach w filmach Marvela

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2022 09:32
- Jasne, że jest to horror przeznaczony dla widzów nastoletnich, ale to pierwszy raz, gdy w MCU widzimy horror. (...) Sam Raimi pokazał jak pięknie potrafi grać takimi elementami, choć sam film zawiódł mnie, bo nie było "dociśnięcia pedału" do końca - mówił o filmie "Doktor Strange w multiwersum obłędu" Łukasz Adamski.
Kadr z filmu Doktor Strange w multiwersum obłędu
Kadr z filmu "Doktor Strange w multiwersum obłędu"Foto: Marvel/Youtube(screen)

Do polskich kin trafił "Doktor Strange w multiwersum obłędu" Sama Raimiego, w którym Benedict Cumberbatch zagra bohatera walczącego ze złem. W obsadzie znaleźli się też m.in. Elizabeth Olsen, Rachel McAdams i Benedict Wong. Reżyserem jest Sam Raimi.

Piotr Gociek zauważył, że filmów w ramach Marvel Cinematic Universe powstało kilkadziesiąt. Wskazał, że już dyskutował z Łukaszem Adamskim o zmęczeniu tą serią. - Odnoszę wrażenie, że twórcy też to wiedzą i te filmy będą się starały coraz bardziej udziwnione, coraz bardziej efektowne (...), pójdą tropem, który wyznaczył animowany "Spider-Man: Into the Spider-Verse". Zaczyna się pomału dziać w MCU, to samo co od dawna dzieje się w komiksach wydawanych przez największe firmy. Tam są multiwersa, równoległe wszechświaty, (...) różne wersje tych samych postaci - mówił.

Posłuchaj
23:00 Nakręceni [PR24]PR24 (mp3) 12 maj 2022 22_06_23.mp3 Piotr Gociek i Łukasz Adamski o nowościach w świecie kina, m.in. nowym filmie z Doktorem Strangem (Polskie Radio 24) 

Czytaj także:

Łukasz Adamski podkreślił, że pierwszy raz w kinowym uniwersum Marvela pojawił się horror. Wskazał, że Sam Raimi, reżyser nowego "Dr. Strange'a", zaproponował podobną pracę kamery jak w swoim "Martwym złu" z 1981 roku. - To mnie trafiło. Sam Raimi pokazał jak pięknie potrafi grać takimi elementami, choć sam film zawiódł mnie, bo nie było "dociśnięcia pedału" do końca - ocenił.

Według Piotra Goćka wynika to z tego, że reżyser ten ostatnio nie osiągał sukcesów w kinie. - Uchylono mu drzwi, na razie dość wąsko, czekając jak sobie poradzi. Poradził sobie nieźle - mówił.

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Nakręceni - magazyn premier filmowych"

Prowadzą: Piotr Gociek Łukasz Adamski

Data emisji: 12.05.2022

Godzina emisji: 22.06

ms/PR24/PAP

Zobacz także

Zobacz także