more_horiz

"Dzieło pełne". Łukasz Adamski o "Chłopach" w reż. DK Welchman i Hugh Welchmana

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2023 14:33
W najnowszym odcinku audycji "Nakręceni - Magazyn premier filmowych" Piotr Gociek i Łukasz Adamski pochylili się nad filmem animowanym "Chłopi" w reżyserii DK Welchman i Hugh Welchmana. W dalszej części audycji poruszono także temat "Znachora" w reż. Michała Gazdy oraz serialu "Zagłada domu Usherów" w reż. Mike'a Flanagana.
Kadr z filmu Chłopi
Kadr z filmu "Chłopi"Foto: YouTube.com / NEXTFILMPL

Łukasz Adamski przypomniał, że "Chłopi" są animacją tych samych twórców, którzy wcześniej wyreżyserowali "Twojego Vincenta". I - jak zauważył - nie był fanem tamtego filmu, bo choć był on naprawdę piękny, to nie miał właściwie żadnego scenariusza. Inaczej jest z "Chłopami". - To jest dzieło pełne - stwierdził.

Piotr Gociek o polskim kandydacie do Oscara mówił z kolei, że ma on szansę na zrobienie kariery międzynarodowej. - Także dlatego, że ona dla wielu będzie dobrym przykładem pewnej egzotyki środkowo-europejskiej, polskiej - ocenił.

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
23:10 [PR24]PR24 (mp3) 19 październik 2023 23_06_40_Nakręceni.mp3 Piotr Gociek i Łukasz Adamski o nowym filmie "Chłopi" ("Nakręceni - Magazyn premier filmowych" / PR24)

* * *

Audycja: "Nakręceni - Magazyn premier filmowych"
Prowadzą: Piotr GociekŁukasz Adamski
Data emisji: 19.10.2023
Godzina emisji: 23.06

PR24/jmo

Zobacz także

Zobacz także