more_horiz

"Doktor Strange w multiwersum obłędu". Adamski o zmianach w filmach Marvela

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2022 09:32
- Jasne, że jest to horror przeznaczony dla widzów nastoletnich, ale to pierwszy raz, gdy w MCU widzimy horror. (...) Sam Raimi pokazał jak pięknie potrafi grać takimi elementami, choć sam film zawiódł mnie, bo nie było "dociśnięcia pedału" do końca - mówił o filmie "Doktor Strange w multiwersum obłędu" Łukasz Adamski.
Kadr z filmu Doktor Strange w multiwersum obłędu
Kadr z filmu "Doktor Strange w multiwersum obłędu"Foto: Marvel/Youtube(screen)

Do polskich kin trafił "Doktor Strange w multiwersum obłędu" Sama Raimiego, w którym Benedict Cumberbatch zagra bohatera walczącego ze złem. W obsadzie znaleźli się też m.in. Elizabeth Olsen, Rachel McAdams i Benedict Wong. Reżyserem jest Sam Raimi.

Piotr Gociek zauważył, że filmów w ramach Marvel Cinematic Universe powstało kilkadziesiąt. Wskazał, że już dyskutował z Łukaszem Adamskim o zmęczeniu tą serią. - Odnoszę wrażenie, że twórcy też to wiedzą i te filmy będą się starały coraz bardziej udziwnione, coraz bardziej efektowne (...), pójdą tropem, który wyznaczył animowany "Spider-Man: Into the Spider-Verse". Zaczyna się pomału dziać w MCU, to samo co od dawna dzieje się w komiksach wydawanych przez największe firmy. Tam są multiwersa, równoległe wszechświaty, (...) różne wersje tych samych postaci - mówił.

Posłuchaj
23:00 Nakręceni [PR24]PR24 (mp3) 12 maj 2022 22_06_23.mp3 Piotr Gociek i Łukasz Adamski o nowościach w świecie kina, m.in. nowym filmie z Doktorem Strangem (Polskie Radio 24) 

Czytaj także:

Łukasz Adamski podkreślił, że pierwszy raz w kinowym uniwersum Marvela pojawił się horror. Wskazał, że Sam Raimi, reżyser nowego "Dr. Strange'a", zaproponował podobną pracę kamery jak w swoim "Martwym złu" z 1981 roku. - To mnie trafiło. Sam Raimi pokazał jak pięknie potrafi grać takimi elementami, choć sam film zawiódł mnie, bo nie było "dociśnięcia pedału" do końca - ocenił.

Według Piotra Goćka wynika to z tego, że reżyser ten ostatnio nie osiągał sukcesów w kinie. - Uchylono mu drzwi, na razie dość wąsko, czekając jak sobie poradzi. Poradził sobie nieźle - mówił.

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Nakręceni - magazyn premier filmowych"

Prowadzą: Piotr Gociek Łukasz Adamski

Data emisji: 12.05.2022

Godzina emisji: 22.06

ms/PR24/PAP

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem