more_horiz

"The Midnight Club". Gociek: gdyby skrócić liczbę odcinków tego horroru, byłby ciekawszy

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2022 12:30
- Pomysł na serial "The Midnight Club" jest świetny, mógłby być jednak bardziej skondensowany jeśli chodzi o liczbę jego odcinków - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Gociek. Współautorem audycji był Łukasz Adamski.
The Midnight Club. Gociek: gdyby skrócić liczbę odcinków tego horroru, byłby on ciekawszy
"The Midnight Club". Gociek: gdyby skrócić liczbę odcinków tego horroru, byłby on ciekawszyFoto: mat prasowe

Październik to miesiąc horrorów na małym i dużym ekranie. Autorzy audycji omówili między innymi "The Midnight Club", amerykański serial telewizyjny z gatunku horror-thriller, stworzony przez Mike'a Flanagana i Leah Fong, przy czym Flanagan pełni funkcję showrunnera i producenta wykonawczego wraz z Trevorem Macy.

"Pomysł wyjściowy świetny"

- Ten serial już jest dostępny i powiem tak, ceniąc Mike'a Flanagana miałem takie wrażenie oglądając serial, że też padł ofiarą inflacji. Ponieważ tutaj bohaterów jest wielu to i docinków jest wiele i dostajemy dziesięcioodcinkową opowieść, która gdyby miała ich sześć i gdyby ją skondensować, byłaby o wiele ciekawsza, ale pomysł wyjściowy był świetny - mówił Piotr Gociek.

"The Midnight Club" to opowieść o śmiertelnie chorych nastolatkach z hospicjum, którzy zawierają mrożący krew w żyłach pakt, a mianowicie pierwsza osoba, która odejdzie, ma dać pozostałym jakiś znak z drugiej strony. W rolach głównych zagrali: Iman Benson, Igby Rigney, Ruth Codd. Horror powstał na podstawie powieści amerykańskiego pisarza Christophera Pike’a.

Łukasz Adamski zauważył, że punkt wyjściowy serialu jest bardzo dobry. Zgodził się z Piotrem Goćkiem, że serial mógłby mieć mniej odcinków, bo jak podkreślił, problemem Natflixa jest to, że "rozciąga" swoje seriale do granic możliwości, a one na tym zabiegu tracą. - Mike Flanagan wypracował w ogóle taki swój własny podgatunek horrorów, gdzie trochę żongluje - przypomniał Łukasz Adamski.


Posłuchaj
21:29 _PR24_AAC 2022_10_27-22-06-14.mp3 "The Midnight Club". Gociek: gdyby skrócić liczbę odcinków tego horroru, byłby on ciekawszy ("Nakręceni - magazyn premier filmowych")

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Piotr Gociek i Łukasz Adamski

Data emisji: 27.10.2022

Godzina: 22:06 

Zobacz więcej na temat: netflix horror FILM

Zobacz także

Zobacz także