more_horiz

"The Crown". Polski akcent w 5. sezonie hitu Netfliksa. Gociek: nie oburza mnie postać polskiej dziennikarki

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2022 13:00
- Pamiętam znajomość języków obcych dziennikarzy z początku lat dziewięćdziesiątych i delikatnie mówiąc nie była ona najlepsza - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Gociek. Współprowadzącym audycję był Łukasz Adamski. 
The Crown. Polski akcent w 5. sezonie hitu Netfliksa. Gociek: nie oburza mnie postać polskiej dziennikarki
"The Crown". Polski akcent w 5. sezonie hitu Netfliksa. Gociek: nie oburza mnie postać polskiej dziennikarkiFoto: PAP/PA/materiały prasowe

Premiera 5. sezonu "The Crown" odbyła się 9 listopada 2022 roku na Netfliksie. Kolejna część wielkiego hitu tej platformy była wyczekiwana przez wielu fanów, ale wzbudza skrajne emocje. Autorzy audycji mówili między innymi dlaczego.

Nie wszystkim fanom serialu przypadła do gustu scena z polską dziennikarka. W Internecie jest wiele komentarzy, jakoby Polka została zaprezentowana w bardzo niekorzystnym świetle. Dziennikarka, która nie zna angielskiego, brakiem profesjonalizmu, miała zirytować księcia Filipa.

"Bajki rządzą się innymi prawami"

- Powiem szczerze, ja pamiętam znajomość języków obcych dziennikarzy z początku lat dziewięćdziesiątych i delikatnie mówiąc nie była ona najlepsza więc może dlatego ja się nie oburzam. Coś mi tu jednak nie gra, mam wrażenie iż wkraczamy w erę historii mitycznej, a bajki rządzą się swoimi prawami - powiedział Piotr Gociek.

W rolę dziennikarki wcieliła się polska aktorka Joanna Ignaczewska. - Piąty sezon "The Crown" jest do taj pory najgorzej ocenionym sezonem, ten serial nie jest jednak dużo gorszy pod względem aktorskim ani reżyserskim, ale wchodzimy w lata, kiedy nie ma już komunizmu i zaczynają się różne tabloidowe wydarzenia - przypomniał Łukasz Adamski.


Posłuchaj
23:32 PR24_mp3 2022_11_24-22-06-00.mp3 "The Crown". Polski akcent w 5. sezonie hitu Netfliksa. Gociek: nie oburza mnie postać polskiej dziennikarki ("Nakręceni, magazyn premier filmowych")

***

Audycja: "Nakręceni, magazyn premier filmowych"

Prowadzący: Piotr Gociek i Łukasz Adamski

Data emisji: 24.11.2022

Godzina: 22:06 

Zobacz więcej na temat: pr24 FILM netflix The Crown

Zobacz także

Zobacz także