X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

P. Szefernaker: D. Tusk podał "czarną polewkę" kandydatom opozycji

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2019 20:05
- Donald Tusk wie, że kandydat, który jest z opozycji i pełnił funkcję w jego rządzie, jest dla opozycji obciążeniem. Podał "czarną polewkę" Władysławowi Kosiniakowi-Kamyszowi i Małgorzacie Kidawie-Błońskiej, którzy jednocześnie byli w przeszłości jego podwładnymi - powiedział w Polskim Radiu 24 Paweł Szefernaker, wiceszef MSWiA. 
Audio
  • 05.11.2019 Paweł Szefernaker o decyzji Donalda Tuska ws. wyborów prezydenckich i kampanii prezydenckiej
Paweł Szefernaker
Paweł Szefernaker Foto: PR24/AK

Donald Tusk podjął decyzję o niekandydowaniu w przyszłorocznych wyborach prezydenckich. Gość Polskiego Radia 24 odniósł się do tej informacji - Ta decyzja nie jest zaskakująca. Donald Tusk przyzwyczaił nas do tego, że startuje w tych wyborach, gdzie ma szansę wygrać. W jego wystąpieniu najciekawsze było to, że powiedział o tym, że dla opozycji potrzebna jest kandydatura nieobciążona "bagażem trudnych i niepopularnych decyzji", a takim bagażem obciążony jest właśnie Tusk. Te uzasadnienie stoi w kontrze do startu osób, które o tym mówią - zaznaczył. 

eastnews anita czerwińska 1200.jpg
Rzeczniczka PiS: decyzja D. Tuska to wotum nieufności wobec szefa PO

- Podał on czarną polewkę kandydatom opozycji, Władysławowi Kosiniakowi-Kamyszowi i Małgorzacie Kidawie-Błońskiej, którzy jednocześnie byli w przeszłości jego podwładnymi. Dziś powiedział on, że członkowie jego rządu i PO są obciążeni "bagażem trudnych i niepopularnych decyzji". Tusk jest wytrawnym graczem politycznym, który wie jak interpretować wyniki wyborów parlamentarnych. Zdaje on sobie sprawę, że Polacy wybrali rząd, który podejmuje decyzje odwrotne do rządu PO. Kandydat, który jest z opozycji i pełnił funkcję w jego rządzie, jest dla opozycji obciążeniem. Wskazał on jasno, że Kosiniak-Kamysz i Kidawa-Błońska są obciążeniem dla opozycji - skomentował.  

"Potrzebny jest wspierający prezydent"

- W kampanii prezydenckiej trzeba będzie pokazać jakie kompetencje ma prezydent. Jest to głównie kwestia wetowania ustaw, ale dziś w Polsce jest potrzebny prezydent, który będzie wspierał dobre zmiany a nie je wetował, dlatego prezydentem nadal powinien być Andrzej Duda - przyznał wiceszef MSWiA. 

- Wielokrotnie mówił on o tym, że w centrum jego decyzji jest zwykły człowiek. Póki prezydent jest blisko ludzi i w centrum jego decyzji są losy Polaków, to jego decyzje nie będą oderwane od rzeczywistości - dodał. 

macierewicz free 1200.jpg
Edyta Hołdyńska: wybór Antoniego Macierewicza na marszałka seniora dobry, ale zaskakujący

Zero kontrowersji

- Tematem audycji była również nominacja Antoniego Macierewicza na stanowisko marszałka seniora. - Należy tę decyzję wpisać w pewną tradycję. Wcześniej prezydent wybrał na tę funkcję Kornela Morawieckiego. Kontrowersyjna byłaby decyzja prezydenta o wyborze na marszałka seniora np. Dariusza Rosatiego. Antoni Macierewicz ma za sobą piękną historię i nie ma tu niczego kontrowersyjnego - zaznaczył Paweł Szefernaker. 

Audycja: "Stan rzeczy"

Prowadzący: Michał Wróblewski

Gość: Paweł Szefernaker (wiceszef MSWiA)

Data emisji: 05.11.19

Godzina emisji: 19.10

pkr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Stanisław Karczewski: Andrzej Duda ma największe szanse w wyborach prezydenckich

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2019 14:50
- Największe szanse na wygranie wyborów prezydenckich w 2020 r. ma Andrzej Duda; wiadomo, że to on będzie naszym kandydatem - powiedział w czwartek marszałek Senatu Stanisław Karczewski. - Myślę, że szef Rady Europejskiej Donald Tusk chyba jednak w tych wyborach nie wystartuje - dodał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bogdan Pęk: wybory prezydenckie będą trudne, ale i kluczowe

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2019 11:37
- To będą bardzo trudne i jednocześnie decydujące wybory. Jeżeli strona przeciwników politycznych, nawet wewnętrznie skłócona, sprzeczna ideowo i programowo wygra, to zamiast rządzenia będzie można co najwyżej administrować państwem - mówił w Polskim Radiu 24 były senator, Bogdan Pęk (Prawo i Sprawiedliwość).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marek Pyza: komuna w sercach i umysłach części radnych wcale się nie skończyła

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2019 19:52
- Można by wymienić długą listę ludzi, po których nie spodziewalibyśmy się takiego zachowania, jak radnych Żyrardowa. Trzeba wciąż walczyć z postkomuną i świetnym pomysłem jest inicjatywa IPN, aby edukować radnych w tym zakresie, bo brakuje im elementarnej wiedzy historycznej - powiedział w Polskim Radiu 24 Marek Pyza z tygodnika "Sieci". 
rozwiń zwiń