X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Dr Rydliński: dla koncernów farmaceutycznych Komisja Europejska jest graczem tylko na papierze

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2021 20:17
- Okazało się, że duże koncerny farmaceutyczne mają sobie za nic głos UE. Komisja Europejska to dla nich tak naprawdę gracz kartonowy, na papierze. Poszczególne firmy raz po raz pozwalają sobie na coraz więcej - powiedział dr Bartosz Rydliński, współzałożyciel Centrum im. Ignacego Daszyńskiego i wykładowca UKSW.
Dr Bartosz Rydliński
Dr Bartosz Rydliński Foto: PR24

Miała być wspólna polityka unijna ws. zakupu i dystrybucji szczepionek przeciwko koronawirusowi. Z każdym dniem widać jednak, że ten plan się nie powiódł, gdyż firmy nie wywiązują się z zawartych umów, a kolejne kraje zaczynają działać na własną rękę. Dr Bartosz Rydliński stwierdził, że początkowo Komisja Europejska "bardzo prężyła muskuły i negocjowała z wieloma koncernami, co jednak zakończyło się blamażem".

twitter niedzielski free 663.jpg
Niedzielski: nie ma teraz możliwości rekomendacji chińskiej lub rosyjskiej szczepionki

- Okazało się, że duże koncerny farmaceutyczne mają sobie za nic głos UE. Komisja Europejska to dla nich tak naprawdę gracz kartonowy, na papierze. Poszczególne firmy raz po raz pozwalają sobie na coraz więcej - zauważył politolog.

Przypomniał, że pierwszym krajem, który "nie wytrzymał ciśnienia" i chciał na własną rękę renegocjować umowy na dostawy szczepionek, były Niemcy. - Był to jasny sygnał dla innych krajów, że skoro one mogą, to dlaczego inne państwa nie mają pójść tym śladem - wskazał dr Rydliński.

Posłuchaj
21:36 PR24_mp3 2021_03_05-19-06-35.mp3 Dr Bartosz Rydliński o niewywiązywaniu się przez koncerny farmaceutyczne z umów ws. szczepionek ("Stan rzeczy")

- Teraz poszczególne rządy są w takiej sytuacji, że albo wykazują się solidarnością względem swoich europejskich partnerów i KE, albo ryzykują, wychodzą z porozumienia i dbają o interesy swoich obywateli. Pytanie, co jest ważniejsze dla rządów konkretnych krajów - zaznaczył rozmówca Rafała Dudkiewicza.

***

Audycja: "Stan rzeczy"
Prowadzący: Rafał Dudkiewicz
Gość: dr Bartosz Rydliński (współzałożyciel Centrum im. Ignacego Daszyńskiego i wykładowca UKSW)
Data emisji: 05.03.2021
Godzina emisji: 19.06

Polskie Radio 24/db

Czytaj także

Dominika Ćosić: są informacje, że kontrakty szczepionkowe negocjowała w UE osoba nieprzygotowana

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2021 18:05
- Gazety europejskie pisały o tym, że pani, która z ramienia Komisji Europejskiej negocjowała kontrakty z koncernami farmaceutycznymi, robiła coś takiego po raz pierwszy, nie znała się na branży medycznej. Do tej pory zajmowała się tłumaczeniami - mówiła w Polskim Radiu 24 Dominika Ćosić, dziennikarka, korespondentka TVP w Brukseli.
rozwiń zwiń