more_horiz

Dymisja Michała Cieślaka. Arkadiusz Urban: Zjednoczona Prawica w takich sprawach zachowuje pewne standardy

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2022 20:25
- Jeśli chodzi o Zjednoczoną Prawicę, to mamy do czynienia z pewnym standardem. Takie działania już wielokrotnie - właśnie w ramach Zjednoczonej Prawicy - miały miejsce. W sytuacjach tego rodzaju były dymisje - podkreślił w Polskim Radiu 24 Arkadiusz Urban, wiceprezes Partii Republikańskiej. 
Michał Cieślak
Michał Cieślak Foto: PAP / Leszek Szymański

- Zacznę od sprawy pana ministra Cieślaka - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński, rozpoczynając swoją wizytę w Sochaczewie. - My zasadniczo różnimy się od naszych politycznych przeciwników. Oni by pewnie uważali, że wszystko jest w porządku. Bo dla nich nawet ludzie, którzy mają rozprawę sądową, są w porządku, nie będę tutaj przytaczał nazwisk - dodał prezes.

- Ale my jesteśmy inni. I dlatego ja mówię już teraz publicznie, że oczekuję od pana ministra, że się poda do dymisji. Jak się nie poda, będzie odwołany - zapowiedział Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS poinformował, że w miejsce Cieślaka, który jest ministrem - członkiem Rady Ministrów ds. samorządów, zostanie powołany inny minister z Partii Republikańskiej Adama Bielana.

Jak podkreślił prowadzący audycję Piotr Nisztor minister Michał Cieślak "doniósł na naczelniczkę poczty w Pacanowie, która pożaliła mu się na drożyznę"

"W takich sytuacjach były dymisje"

Arkadiusz Urban w PR24 podkreślił, że nie ma jeszcze informacji o podaniu się do dymisji Michała Cieślaka. 

- Jeśli chodzi o Zjednoczoną Prawicę, to mamy do czynienia z pewnym standardem. Takie działania już wielokrotnie - właśnie w ramach Zjednoczonej Prawicy - miały miejsce. W sytuacjach tego rodzaju były dymisje. Trudno mi jest odpowiadać w tym zakresie za ministra Michała Cieślaka. Nie wiem, jak on zareaguje - zaznaczył polityk.

- Myślę, że to zachowanie pana ministra na poczcie w Pacanowie było trochę za bardzo emocjonalne i niepotrzebne. Jeśli zajmuje się pewne stanowiska publiczne, trzeba jednak zachowywać większą powściągliwość. Powiedziałbym, że to był zły dzień ministra Cieślaka. Ale w polityce niestety często jest tak, że za takie złe dni się płaci. Znam na tyle ministra Cieślaka, że byłbym daleki od stwierdzenia, że jest to buta z jego strony. Raczej doszukiwałbym się po prostu wypadku przy pracy - podsumował Arkadiusz Urban.

Czytaj także: 

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
03:07 _PR24_AAC 2022_06_08-19-17-04.mp3 Arkadiusz Urban o dymisji ministra Michała Cieślaka (Stan Rzeczy) 

* * *

Audycja: Stan Rzeczy

Prowadzący: Piotr Nisztor

Gość: Arkadiusz Urban (Partia Republikańska)

Data emisji: 8.06.2022

Godzina emisji: 19.06

bartos

Zobacz także

Zobacz także