more_horiz

"Godny finał niegodnego zachowania". Kobosko o przeprosinach Sterczewskiego

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2022 19:46
- Myślę, że 5 tys. złotych - kara, którą poseł Sterczewski sam na siebie nałożył - to już jest znacząca kwota. To godny finał niespecjalnie godnego zachowania - skomentował w Polskim Radiu 24 Michał Kobosko, wiceszef Polski 2050. Poseł KO Franciszek Sterczewski został zatrzymany za jazdę rowerem pod wpływem alkoholu. 
Kobosko: Sterczewski wziął sprawę na klatę
Kobosko: Sterczewski wziął sprawę na klatęFoto: Forum/Jacek Szydlowski/Twitter/@f_sterczewski

W nocy z poniedziałku na wtorek na ul. Głogowskiej w Poznaniu policjanci zatrzymali do kontroli Franciszka Sterczewskiego, posła Koalicji Obywatelskiej, który jechał całą szerokością pasa jezdni na rowerze. Funkcjonariusze wyczuli od niego zapach alkoholu i chcieli przebadać go alkomatem, jednak polityk odmówił poddania się badaniu.

We wtorek po południu poseł przeprosił za swoje zachowanie w mediach społecznościowych. W ramach zadośćuczynienia zadeklarował, że wpłaci 5000 zł na rzecz Fundacji Pomocy Ofiarom Wypadków Drogowych Amber.

Kobosko: godny finał niegodnego zachowania

Zachowanie posła KO skomentował na antenie Polskiego Radia 24 Michał Kobosko, wiceprzewodniczący Polski 2050. Jego zdaniem Franciszek Sterczewski "wziął sprawę na klatę". - Przyznał się do winy, nie "ściemniał". To godny finał niespecjalnie godnego zachowania pana posła. Myślę, że 5 tys. złotych - kara, którą sam na siebie nałożył - to już jest znacząca kwota - stwierdził.

Jednocześnie podkreślił, że "nie ma nic na obronę" Sterczewskiego. - Nieważne, czy to poseł koalicji, czy opozycji, inna osoba publiczna - nikt nie powinien się znaleźć w takiej sytuacji i jeszcze zasłaniać się immunitetem - powiedział. 

Pytany o to, czy władze klubu KO powinny wyciągnąć konsekwencje wobec posła, Kobosko stwierdził, że Sterczewski "ze swojej strony zakończył tę sprawę". 

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
23:32 _PR24_AAC 2022_06_28-19-06-06.mp3 Michał Kobosko (Polska 2050) komentuje zachowanie Franciszka Sterczewskiego (Stan rzeczy/PR24)

* * *

Audycja: "Stan Rzeczy"

Prowadzi: Michał Wróblewski

Gość: Michał Kobosko (Polska 2050)

Data emisji: 28.06.2022

Godzina emisji: 19.06

kp

Zobacz także

Zobacz także